Ewangelia dla dzieci 2022, czyli za rękę z Jezusem przez cały rok

Kalendarzy do czytania? Bardzo proszę! Tym razem nie codziennik, a tygodnik, albo raczej świątecznik, w dodatku w wersji dla dzieci. W tomiku „Ewangelia dla dzieci 2022” znajdziemy teksty Ewangelii na wszystkie niedziele i święta, wraz z komentarzami ks. Bogusława Zemana. Nie są to jednie suche teksty, ale historyjki z perypetiami rodzeństwa - Zuzi i Antka.


Przygodowa forma rozważań wyjątkowo mnie przekonuje, bo w tych opowiastka zawiera się samo życie, a katecheza wpleciona jest naturalnie i jakby od niechcenia. Przez co nie ma wrażenia sztuczności, jest za to ciepłe i pozytywne przesłanie, które trafia do dziecięcej wyobraźni.

W kolejnych czytankach razem z dzieciakami zastanawiamy się nad słowami zawartymi w Ewangelii i próbujemy je przełożyć na zwykłą codzienność. W pogłębianiu wiary towarzyszą rodzeństwu rodzice i dziadkowie, którzy zawsze rozwiewają dziecięce dylematy i wątpliwości. Czasami opowiastki nie odnoszą się wprost do słów z Ewangelii, ale pokazują jak Słowo Boże wypełnia treść naszego życia. Przyznaję, że właśnie te rozdziały lubię najbardziej.
 
 
 
Sympatycznym uzupełnieniem treści są zadania do wykonania, które nadają całości rozrywkowego charakteru. Labirynty, rebusy, kolorowanki, rozwiązywanki wszelakie, gry, krzyżówki tylko podnoszą atrakcyjność tego tomiku i pokazują, że można uczyć o wierze w fajny, kreatywny i atrakcyjny dla dzieci sposób.

PS
Książka skierowana jest do starszych przedszkolaków i młodszych uczniów podstawówki, ale nawet dorośli mogą czerpać z niej garściami.

♥ ♥ ♥
ks. Bogusław Zeman, Ewangelia dla dzieci 2022, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2021. 
 

Komentarze