Wszystko na temt pielęgncji skóry, czyli „Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady” Johanny Gillbro

zrozum swoją skórę

Wystarczy stanąć przed półką drogerii, żeby dostać zawrotów głowy. Półki uginają się od kolorowych słoiczków zawierających mazidła na wszelkie okazje i każdy możliwy fragment ciała, a producenci obiecują wieczną młodość, supr nawilżenie, rozświetlenie, zmatowienie, wygładzenie i czego jeszcze klientki zapragną. Jak odnaleźć się w kosmetycznym gąszczu i faktycznie zatroszczyć się o swoją skórę? Tu z pomocą przychodzi Johanna Gillbro, która w poradniku „Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady” przemyca fachową wiedzę w przystępnej formie.Autorka, doświadczona i ceniona dermatolożka, w prosty sposób dzieli się z czytelniczkami swoim wieloletnim doświadczeniem. Zaczyna od podstaw, czyli budowy skóry, omawia typy karnacji, pomaga określić stan swojej skóry, omawia najczęstsze schorzenia, nawiązuje do procesów starzenia. Ta powtórka z biologii pozwala usystematyzować wiedzę i tworzy podstawy do dalszej nauki. Najobszerniejsza część publikacji dotyczy tematu pielęgnacji skóry. Johanna Gillbro bierze pod lupę przemysł kosmetyczny, omawia składniki kosmetyków, uczy jak czytać etykiety, żeby wybierać produkty, które będą zdrowe i skuteczne. Nie bez znaczenia dla skóry jest nasz styl życia i codzienna dieta. Dermatolożka podsuwa konkretną listę składników, które warto włączyć do posiłków, żeby cieszyć się zdrową i promienną skórą. Natomiast jej listę „10 przykazań dla zdrowej skóry” najchętniej powiesiłabym sobie w widocznym miejscu, żeby móc na nią zerkać co jakiś czas i sprawdzać, czy przestrzegam wszystkich zaleceń.

W swoim poradniku Johanna Gillbro obala popularne mity, przytacza naukowe fakty, a przede wszystkim stawia na edukację swoich czytelniczek. Rozdziały są krótkie, konkretne i proste w odbiorze, dlatego publikację czyta się z prawdziwą przyjemnością. Lektura pomaga zrobić przegląd domowych zbiorów na półce z kosmetykami, jeszcze raz przyjrzeć się swoim pielęgnacyjnym nawykom, zadbać o zdrowie i lepszy styl życia. Przy okazji „Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady” to także książka, która jest wizualnie piękna. Gruby papier, twarda i miła w dotyku oprawa, estetyczne ilustracje jak z ekskluzywnego magazynu, a nawet układ tekstu są przyjemne dla oka i mają właściwości wyciszające oraz relaksujące. Jeśli szukasz prezentu dla mamy, siostry, przyjaciółki albo siebie, to już nie musisz. Właśnie znalazłam go za ciebie :) Polecam, mądre u wartościowe poradniki zawsze mile widziane.

💙💙💙
Johanna Gillbro, Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady (tyt. oryg. Hudbibeln), tłum. Agata Teperek, Wydawnictwo Kobiece, Białystok 2020.

Komentarze