Budujemy nowy dom, czyli „Na placu budowy” Petera Knorra i Doro Gobela

Przez kilka dni mieliśmy przed domem prawdziwy plac budowy. Panowie pracowali nad kanalizacją, a przed oknami jeździły nam koparki i inne maszyny, których nazwy znają chyba tylko dzieci. W tym samym czasie czytaliśmy o zupełnie innej budowie z tomiku „Na placu budowy” niezrównanego duetu Peter Knorr i Doro Gobel.


„Na placu budowy” to kolejny tom z serii dużych obrazkowych książeczek od Babaryby. Tym razem towarzyszymy ekipie budowlanej, która w miasteczku buduje nową kamienicę. Najpierw trwa wyburzenie starego obiektu, a później na jego miejscu powstaje zupełnie nowy budynek. Śledzimy każdy etap budowy, obserwujemy toczące się wokół życie, a przede wszystkim poznajemy ludzi zaangażowanych w swoją pracę, aż do efektu finalnego, czyli przeprowadzki nowych lokatorów.

Uwielbiam książki bez słów za ich uniwersalność. Sprawdzają się przede wszystkim jako pierwsze tomiki dla najmłodszych. Roczniaków, dwu i trzylatków, którym można opowiadać nieskończone ilości zmyślanek, pokazywać świat i uczyć nowych słówek. Ale tego typu tomik będzie też atrakcją dla dzieciaków od 4 do 6 lat, bo w fantastyczny sposób rozwija wyobraźnię, pomaga ogarnąć myśli i zamienić je w niezwykłe historie. Bardzo lubię dopytywać synka o to co dzieje się na przebogatych ilustracjach, zwracać jego uwagę na szczegóły i słuchać jak z zaaferowaniem snuje własne opowiastki.

Tomik „Na placu budowy” przypadnie do gustu przede wszystkim małym miłośnikom maszyn budowlanych, ale też sprawdzi się jako lektura dla dzieciaków, które czeka przeprowadza. Z budową nowego domu wiąże się mnóstwo marzeń, ale też emocji, które czasami są bardzo trudne i przytłaczające. Wspólna lektura da dziecku poczucie bezpieczeństwa i pomoże oswoić się ze zmianami i pokaże, że nowa rzeczywistość będzie inna, ale przecież zmieni się w fascynującą przygodę. Dla nas lektura obowiązkowa, szczególnie w obecnym czasie :-)
💛💛💛
Peter Knorr, Doro Gobel, Na placu budowy. Zawody maszyny i pojazdy, wyd. Babatyba, Warszawa 2020.

Komentarze

  1. U nas niebawem rusza budowa domu, więc mój czterolatek już przebiera nogami na samą myśl. Szczególnie, że jest miłośnikiem wszelkich pojazdów i siedział już w dwóch koparkach. ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa propozycja książeczki dla najmłodszych :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz