Pyszne zupy dla całej rodziny, czyli „ Zupy Moc. 70 przepisów na zupy” Moniki Mrozowskiej

Nigdy nie byłam wielką fanką zup. W domu jadło się tylko sprawdzone smaki, bo jakoś nikt nie miał ochoty na eksperymenty. Dopiero kiedy pierwszy raz ugotowałam dyniową, zakochałam się w zupach na dobre i doceniałam ich nieograniczone możliwości smakowe. Z radością gromadzę kolejne książki kucharskie, dlatego nie mogło u mnie zabraknąć tomiku Moniki Mrozowskiej „Zupy Moc. 70 przepisów na zupy”.


Czego tutaj nie ma? Na pewno nudy, bo pani Monika jest bardzo kreatywna w kuchni i w swoim tomie z przepisami proponuje 70 przepisów na obiady, które będą smakować rodzinie i zadziwią gości. Zaczynamy od podstaw, czyli porządnego bulionu warzywnego, który jest bazą dla wielu innych przepisów. Wszystkie receptury są raczej proste i nie powinny sprawiać problemu nawet komuś, kto nie czuje się biegły w sztuce kulinarnej. Monika Mrozowska tłumaczy wszystko kroku po kroku, podrzuca wskazówki i oczywiście czaruje pięknymi zdjęciami gotowych potraw.

Wszystkie zupy z przepiśnika Moniki Mrozowskiej mają jakąś swoją supermoc, która została zaznaczona nad każdym przepisem. I tak na przykład w książce najdziemy pomysły na zupy odchudzające, regenerujące, wzmacniające (np. przy anemii), oczyszczające, działające przeciwwirusowy i bakteriobójczo. Jest pysznie, zdrowo i oryginalnie, bo przyznam szczerze, że z większością przepisów spotkałam się po raz pierwszy. Niektóre proponowane zupy to tak naprawdę sycące dania jednogarnkowe z konkretną wkładką warzyw, dlatego sprawdzą się nie tylko jako solidny obiad dla całej rodziny, ale też ciekawe urozmaicenie imprez w gronie rodziny i przyjaciół.

„Zupy Moc. 70 przepisów na zupy” to bardzo ładnie, estetycznie i czytelnie wydana książka kucharska dla wszystkich miłośników pysznego jedzenia. Proponowane przez Monikę Mrozowską zupy przypadną do gusty szczególnie wielbicielom diety wegetariańskiej, bo w żadnym przepisie nie znajdziemy wkładki mięsnej. Jak dla mnie super, bo mocno ograniczam mięso w swojej diecie, a dzięki tej książce nie brakuje mi pomysłów na smaczne obiady. Polecam, jest moc!
 
PS
„Zupy Moc. 70 przepisów na zupy” oraz wiele innych książek znajdziecie w księgarni internetowej selkar.pl

💜💜💜
Monika Mrozowska, Zupy Moc. 70 przepisów na zupy, wyd. Zwierciadło, Warszawa 2018.

Komentarze