Zaczytana mama patronuje, czyli zapowiedź nowej powieści Emilii Kiereś „Przepowiednia”

Kochani, z wielką radością informuję, że Zaczytana mama obejmuje patronatem najnowszą powieść Emilii Kiereś! „Przepowiednia” ukaże się za niespełna miesiąc, bo już 6 marca na księgarskie półki trafi niezwykła baśń dla małych i dużych.

 
Opis wydawcy brzmi intrygująco. Spokojne życie Adama i Klary odmienia się nagle wraz z wizytą niespodziewanego gościa. Rodzeństwo zostaje wystawione na próbę. Drogi się plączą, a zapomniana przeszłość ożywa za sprawą cygańskiej wróżby. Czy Adamowi i Klarze uda się rozwiązać tajemnicę, cofnąć to, co wydaje się nieodwracalne?
„Przepowiednia” to piękna, trzymająca w napięciu i poruszająca baśń o wolności, miłości, poszukiwaniu swojej drogi, a przede wszystkim – o odpowiedzialności za drugiego człowieka.


Przy okazji na zachętę łapcie pierwszy dostępny fragment:

„Zielonkawy blask zalewał polanę, usłaną bladym kobiercem zawilców. Mura ruszyła ku samotnej sośnie, rosnącej pośrodku. Korona drzewa rozpościerała się nisko i szeroko. Z trącanych w przejściu traw unosiły się drobne owady i ulatywały w ciemność.
Cyganka podeszła do drzewa i przywiązała chustę do wysokiej gałęzi, tak by nie dosięgły jej dzikie zwierzęta. Ułożyła tam dziecko i po krótkim namyśle otuliła je jeszcze drugą chustą, zdjętą z ramion. Noworodek niespodziewanie zamrugał. W jego oczach odbiło się światło księżyca, ale nie zaczął płakać.
Mura wpatrzyła się w niemowlę. Przepowiednia wieszczek wzbudziła w niej niepokój.
– Zbójcy nas nie rozdzielą. Nasze drogi się nie rozbiegną, nie pozwolę na to – powiedziała i położyła pomarszczoną dłoń na główce Cyganiątka. – Wrócę tu po ciebie – obiecała.
Pospiesznie wyszła z wąwozu i ruszyła tą samą drogą do obozowiska. Już z daleka usłyszała dzikie okrzyki i zobaczyła odblask płomieni.
Czym prędzej ruszyła na pomoc mieszkańcom taboru.”

Przyznam, że już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła poznać tę historię. 
 
 

Komentarze