Zielone filtry w każdym domu, czyli „Rośliny oczyszczające powietrze” Ariene Boixiere-Asseray i Genevieve Chaudet

W ostatnich dniach stan jakości powietrza w miejscu mojego zamieszkania jest fatalny. Przekroczone normy biją na alarm i prawdę mówiąc aż strach wychodzić z domu. Natomiast jakość powietrza w domu, jest zupełnie osobną kwestią. Dzięki niewielkiej książeczce „Rośliny oczyszczające powietrze” dowiemy się jakie kwiaty doniczkowe szczególnie warto hodować przez wzgląd na ich filtrujące właściwości.


Tomik autorstwa Ariene Boixiere-Asseray i Genevieve Chaudet to skondensowana pigułka wiedzy na temat zanieczyszczeń spotykanych w domach oraz zielonych filtrach, które pomagają oczyszczać powietrze. Krótka lekturka na jeden wieczór otwiera oczy na wiele kwestii, zmienia perspektywę i uświadamia czytelnika. Bo jakoś nigdy wcześniej nie myślałam o tym, jak zbawienny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach ma choćby zwykły bluszczyk hodowany na parapecie. 

Publikacja została podzielona na trzy części. Pierwsza dotyczy przyczyn zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach, które mogą być efektem używanej chemii czyszczącej, materiałów budowlanych wykorzystywanych podczas remontów, elementów wyposażenia, używanych kosmetyków. W następnym rozdziale autorki serwują nam garść porad jak rozpoznać rodzaj zanieczyszczeń w domu oraz jak z pomocą eko-oczyszczania poprawić jakość powietrza w domu. Natomiast ostatnia, najobszerniejsza część to już przegląd 20 najskuteczniejszych zielonych filtrów, z których dowiemy się jak pielęgnować konkretne rośliny oraz w jakich pomieszczeniach ich działanie jest najskuteczniejsze.

 „Rośliny oczyszczające powietrze” to ładnie wydany, estetycznie opracowany, a przede wszystkim świetnie napisany poradnik dla każdego, komu leży na sercu troska o jakość powietrza w domowych pieleszach. Krótka i konkretna treść podana w prosty i zrozumiały sposób jest dla mnie największą zaletą publikacji. Jestem pewna, że jeszcze nie raz do niej wrócę.

PS
„Rośliny oczyszczające powietrze” oraz wiele innych książek znajdziecie w księgarni internetowej selkar.pl

💚💚💚
Ariene Boixiere-Asseray, Genevieve Chaudet, Rośliny oczyszczające powietrze (tyt. oryg. Mes plantes depolluantes pour un interieur zen et frais), tłum. Julia Celer-Szczepańska, wyd. Muza, Warszawa 2018. 

Komentarze

  1. Niedługo wprowadzam się do mojego nowego mieszkania i marzy mi się przestrzeń pełna zieleni. Myślę, że ta książka może mi pomóc wybrać odpowiednie rośliny :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz