Najlepsze przepisy na czekoladowe słodkości, czyli „Moje wypieki z czekoladą” Doroty Świątkowskiej

Blog Moje wypieki jest najlepszym blogiem kulinarnym w sieci. Wypieki z tej strony zawsze się udają, a przepisy są tak proste, że nawet kulinarna oferma poradzi sobie z ich wykonaniem. Jestem zadeklarowaną fanką Doroty Świątkowskiej, dlatego jej najnowsza książka „Moje wypieki z czekoladą” musiała znaleźć się na mojej półce.


Wspólnym mianownikiem wszystkich receptur proponowanych przez Dorotę jest czekolada. O mamo, czego tutaj nie ma. Torty, ciasta, ciasteczka, muffinki, pralinki, budynie i czego tylko dusza zapragnie. Wszystko pyszne i czekoladowe. Mniam, ślinka cieknie już od samego oglądania zdjęć. Dla kogoś, kto tak jak ja niemal zupełnie wyeliminował słodycze ze swojej diety ta książka jest prawdziwym testem z silnej woli.

W publikacji znajdziemy ponad 120 prostych i konkretnych przepisów na smakołyki z czekoladą w roli głównej. Początkowo chciałam zaznaczać kolorowymi karteczkami co ciekawsze pomysły na słodkości, ale szybko okazało się, że musiałabym przylepić znacznik na każdej stronie. Bo tutaj wszystko prezentuje się tak wspaniale, że natychmiast mam ochotę odpalić piekarnik. A najlepsze jest to, że wypieki i inne pyszności proponowane przez Dorotę Świątkowską nie wymagają ani wielkich umiejętności cukierniczych, ani specjalnych sprzętów w kuchni, ani cudowania z dziwacznymi składnikami. Jest prosto, smacznie i konkretnie, czyli tak, jak lubię najbardziej. 
 
Jeśli jesteście miłośnikami czekolady i lubicie kulinarne wyzwania, to ta publikacja jest dla was stworzona. Ja jestem zachwycona zarówno doborem przepisów, stopniem ich trudności, jak i wizualnym opracowaniem całości. Część z zaproponowanych receptur bez problemu znajdziecie na blogu Moje wypieki, ja jednak wyjątkowo nie lubię gotować i piec z internetem. Wydruki też mnie nie ratują, bo zawsze je gubię. Zdecydowanie wolę mieć w ręce książkę, do której będę mogła zerkać w każdej chwili, bez konieczności odblokowywania telefonu. „Moje wypieki z czekoladą” zdecydowanie trafiają w moje kulinarne gusta i są wspaniałym źródłem czekoladowych inspiracji. Piękne wydanie sprawia, że księga idealnie nadaje się na prezent, choćby dla samego siebie. Polecam i życzę wszystkim smacznego ;-)

💙💙💙
Dorota Świątkowska, Moje wypieki z czekoladą, wyd. Egmont Polska, Warszawa 2019.
 

Komentarze