Doskonała powieść dla młodych poszukiwaczy przygód, czyli „Nelly Rapp i księga czarodzieja” Martina Widmarka

Tomikiem „Nelly Rapp i księga czarodzieja” żegnam mój czytelniczy 2019 r. Co prawda kolejne, recenzje czekają już w kolejce na publikację, ale właśnie tym tomikiem chciałabym życzyć Wam wszystkim, żeby 2020 r. był pełny przygód, radości, szalonych niespodzianek i oczywiście, żeby nie zabrakło w nim czasu na czytanie, najlepiej w towarzystwie ludzki, których kochacie. A teraz wróćmy do książki.


„Nelly Rapp i księga czarodzieja” to już trzynasty tom serii dla dzieci stworzonej przez Martina Widmarka i Christinę Alvner. Tym razem upiorna agentka nr 10 rusza do Straszewa, nad którym ewidentnie zawisła klątwa. Naszej bohaterce towarzyszy jej najlepszy przyjaciel, przed którym dziewczynka ukrywa swoją profesję. Jednak tym razem Nelly zdaje sobie sprawę z tego, że nie poradzi sobie bez pomocy Wallego, dlatego postanawia zdradzić mu swój sekret. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że chłopiec nie wierzy w ani jedno jej słowo, a usłyszane rewelacje uznaje za żart. Wszystko zmienia się kiedy dzieciaki stają w obliczu niebezpieczeństwa i muszę współpracować, żeby wyjść z opresji.

Kolejna powieść Martina Widmarka to prawdziwa petarda dla małoletnich czytelników. W historyjce wymyślonej przez szwedzkiego pisarza jest wszystko to, co dzieciaki lubią najbardziej – tajemnice, magia, odrobina strachów, przygody, nieoczekiwane zwroty akcji, a także para sympatycznych i odważnych bohaterów, z którymi czytelnicy mogą się identyfikować. Nie ma tu miejsca na dłużyzny czy niepotrzebne opisy przyrody. Jest tylko konkretna akcja i pełna przygód fabuła. A co najlepsze tomik można przeczytać nie znając poprzednich części.

„Nelly Rapp i księga czarodzieja” to wspaniała i szalenie wciągająca powieść dla młodych poszukiwaczy przygód. Fantastyczna, trochę zwariowana i pełna humoru fabuła wciąga maksymalnie i zapewnia kilka chwil doskonałej rozrywki. Dawno nie bawiłam się tak dobrze czytając bajkę dla dzieciaków. Polecam bardzo i pędzę do biblioteki po pozostałe tomy z serii. :-)

❤❤❤
Martin Widmark, Christina Alvner, Nelly Rapp i księga czarodzieja (tyt. oryg. Nelly Rapp upiorna agentka), tłum. Karolina Augustyniak, wyd. Mamania, Warszawa 2019.

Komentarze

Prześlij komentarz