Zachwycający album dla ciekawskich, czyli „Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda” Rachel Ignotofsky

Art Egmont nie przestaje zadziwiać. Moje najnowsze odkrycie to piękne i wielkie tomiszcze „Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda” Rachel Ignotofsky, czyli fenomenalnie przedstawiona opowieść o całym świecie.

Autorka łączy w jednym tomie wiedzę z zakresu biologii, przyrody, geografii, ekologii tworząc szalenie ciekawą opowieść o funkcjonowaniu naszej planety. Na kartach tej niezwykłej książki podróżujemy po wszystkich kontynentach, gdzie poznajemy ekosystemy charakterystyczne dla danego regionu, poznajemy korzyści z nimi związane oraz zagrożenia, z którymi muszą się mierzyć. Ponadto z kolejnych działów poznamy ekosystemy wodne, cykliczne procesy w przyrodzie, a także poczytamy o tym, co najbardziej nas dotyczy, czyli o człowieku i jego funkcjonowaniu na ziemi. Autorka podaje wszystkie informacje w pigułce. Jest konkretna i rzeczowa, ale przy okazji podrzuca mnóstwo ciekawostek, które zachęcą młodych czytelników do dalszego drążenia tematu. 

Jak przystało na serię ART opracowanie graficzne to prawdziwa perełka. Specyficzna kreska autorki, do tego kontrastowe i mocne kolory oraz gęsto zapełnione ilustracje sprawiają, że od kolejnych stron aż trudno oderwać oczy. I choć treść jest bardzo ciekawa i sprawnie napisana, to uwaga odbiorcy skupia się przede wszystkim na tych niesamowitych obrazach. Solidne wydanie i dobry jakościowo papier też robią swoje, książka jako przedmiot prezentuje się wspaniale.

Do publikacji „Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda” wydawca powinien dodawać plakaty. Serio! Grafiki są obłędne i właściwie każdą z przyjemnością zobaczyłabym na ścianie w pokoju synka, a rozkładówką na temat ochrony planety mogłabym oblepić każdą szkołę i przedszkole. Prosty przekaz, intrygująca kreska i hipnotyzujące kolory na pewno poniosły być skuteczność w ekologicznej edukacji naszych dzieci. A to przecież od nas i od naszych pociech zależy jak będzie wyglądała przyszłość świata. Ta publikacja nie tylko uczy, ale też inspiruje do zmian w codziennym życiu. Bardzo polecam!


💚💚💚
Rachel Ignotofsky, Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda (tyt. oryg. The Incredible Ecosystems of Planet Earth), tłum. Grażyna Winiarska, wyd. Egmont Polska, Warszawa 2019.

Komentarze