Muminki w najpiękniejszym wydaniu, czyli „Opowieści z Doliny Muminków” od Egmont Polska

„Opowieści z Doliny Muminków” mocno uderzają w sentymenty. Historie znane z dzieciństwa w połączeniu z klasyczną szatą graficzną dostarczają mnóstwa wzruszeń i emocji, a piękne wydanie sprawia, że ten tomik będzie jednym z najwspanialszych prezentów książkowych dla małych i dużych wielbicieli tych sympatycznych trolli.


Co prawda Muminki nigdy nie były moimi najulubieńszymi bohaterami w dzieciństwie. Zawsze wolałam Smurfy, Scooby Doo, a później Czarodziejkę z Księżyca i Batmana. Jednak tomik „Opowieści z Doliny Muminków” jest tak cudny i czarujący, że nie mogę przestać go głaskać. W środku znajdziemy 5 opowiadań, które dorośli mogą pamiętać ze swojego dzieciństwa, a są to: „Droga do Doliny”, „Muminki i zaczarowany kapelusz”, „Muminki na wyspie Hatifnatów”, „Muminki i niewidzialny gość”oraz „Wigilia w Dolinie Muminków”. Szczególnie mocno zapisały mi się w pamięci historia o magicznym kapeluszu oraz o Hatifnatach, których zawsze się bałam. Ach, jak przyjemnie było wrócić do dawnych, dziecięcych emocji. 

Wszystkie historie powstały na podstawie oryginalnych opowieści Tove Jansson, ale całość została tak opracowana, że urok, klimat i magia Tove zostały zachowane. Naprawdę trudno się do czegokolwiek doczepić, tym bardziej, że przepiękne ilustracje robią kolosalne wrażenie. Całe opracowanie graficzne jest tak czarujące, że nie potrafię wybrać ilustracji, które podoba mi się najbardziej, bo przynajmniej kilkakrotnie zaprało mi dech z wrażenia.

„Opowieści z Doliny Muminków” to przepięknie wydana, ciepła, zabawna i wzruszająca publikacja, która chwyta za serce i wywołuje szczery uśmiech. Książka doskonale nadaje się do wieczornego czytana w ciepłym łóżku, pod miękką kołderką i przy blasku lampki nocnej, tworząc najmłodszym magiczne wspomnienia z dzieciństwa, a dorosłym pozwalając na chwilę zapomnienia. Godna polecenia perełka.

💙💙💙
Alex Haridi, Cecilia Davidson, Filippa Widlund, Opowieści z Doliny Muminków, tłum. Anna Czernow, wyd. Egmont Polska, Warszawa 2019. 

Komentarze

  1. Ja akurat Muminki bardzo lubiłam, chociaż teraz wracając do nich po latach, zaczynam delikatnie zmieniać zdanie, ale te wydanie książki mam i wierzę, że pozwoli mi się jednak zakochać w Muminkach na nowo.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz