Magia codzienności, czyli „Lou! Struktura kryształu” Juliena Neela

Łezka się w oku kręci, bo Lou dorosła na naszych oczach. W trzecim tomie „Struktura kryształu” jest już poważną panienką, która wciąż szuka swojego miejsca w życiu.


Ostatnia album o przygodach Lou wciąż ma ten sam słoneczny urok i aż ocieka optymizmem. Nastolatka nadal przeżywa sercowe dylematy, spotyka się z przyjaciółkami, wspiera szaloną mamuśkę i opiekuje się nie mniej oryginalnym braciszkiem, a nawet rusza w podróż, żeby odnaleźć własne miejsce w życiu. Jej codzienność, choć przedstawiona w krzywym zwierciadle i zawierająca fantastyczne motywy, wciąż mocno kojarzy się z typowymi dylematami wieku dorastania, dlatego z Lou tak łatwo się identyfikować.


Trzy tomy przygód rezolutnej blondynki to najlepsze komiksy z egmoontowej serii „Komiksy są super”. Bardzo dziewczęce i urokliwe historie mają tę moc, która sprawia, że nawet chłopcy, a nawet poważni panowie są oczarowani historyjkami Juliena Neela. Bo „Lou” to ciepło i niczym niezachwiany optymizm. Wspaniała pochwala młodości i radości życia. Aż żal, że to już koniec. Pociecha jest taka, że powstał jeszcze prequel serii „Le petit monde de Lou”, który, mam nadzieję, ukaże się również pod szyldem wydawnictwa Egmont.

„Lou! Struktura kryształu” to sympatyczne i zabawne zwieńczenie cudownej serii dla dorastających dziewcząt. Opowieść wymyślona przez Juliena Neela grzeje serducho, otula magią codzienności i pozwala na kilka chwil błogiej lektury. Szata graficzna niezmiennie cieszy oko i tylko dodaje całości słodyczy. Jeśli jeszcze nie znacie tej fenomenalnej serii, to jak najszybciej musicie nadrobić zaległości. Zapewniam, że warto.

💜💜💜
Julien Neel, Lou! Struktura kryształu. Tom 3, tłum. Elżbieta Dybcio-Wojciechowska, Magdalena Miśkiewicz, wyd. Egmont Polska, Warszawa 2019.

Komentarze