Imponująca kolekcja edukacyjna, czyli „Wesoła farma” od DeAgostini

Od niedawna w kioskach możecie znaleźć nową kolekcję DeAgostini „Wesoła farma”. Mamy trzy pierwsze tomy i mówiąc krótko są super. Zaskoczyły mnie przede wszystkim książeczki, ale o tym za chwilę. Zapraszam na wpis, w którym pokaże Wam dlaczego warto skusić się na prenumeratę, a na końcu czeka na Was niespodzianka, czyli specjalny kod rabatowy, dzięki któremu zgarniecie dodatkowe niespodzianki.

 
Kolekcja „Wesoła farma” zapowiada się imponująco. Planowane jest 80 numerów prenumeraty. W skład każdego z nich wchodzi książeczka oraz figurki, z których będziemy budować naszą farmę. Koszt prenumeraty to niecałe 45 zł za dwa numery (kolekcja to dwutygodnik), płatne dopiero po otrzymaniu przesyłki. Paczki nadawane są na koszt wydawcy. Co ważne kolekcjonowanie możemy zacząć od dowolnego momentu. Więcej szczegółów na temat prenumeraty „Wesołej farmy” znajdziecie na stronie wydawcy – klik. Tyle jeśli chodzi o kwestie techniczne, a teraz konkrety.
 
 
Teoretycznie największą atrakcją prenumeraty są figurki zwierząt, ludzi, budynków, elementów zabudowy i wszelakich akcesoriów. W końcu to dzięki nim zabawa jest taka fajna. Zwierzęta, które mamy, czyli krówka, byk, koń, świnka, baranek i kura oraz postać Marty zostały wykonane z przyjemnego w dotyku tworzywa. Przy okazji są zaskakująco duże i dobrze leżą zarówno w małych, jak i dużych rękach. 

 
Figurki zrobione w kreskówkowym klimacie mają w sobie mnóstwo wdzięku i humoru. No spójrzcie tylko na błogi wyraz pyszczka krowy, łobuzerski uśmiech konia i świnki, ofuczaną minę byka. Charakterna gromada aż się prosi o wspólne harce i figle. U nas całe towarzystwo jest cały czas w ruchu. Baranek zasypia z nami w łóżku, byk siedzi w łazience, bo jest codziennym towarzyszem kąpieli, a krówka przemieszcza się po całym domu, w zależności od okoliczności i pomysłów na zabawę. Do tego nie możemy ignorować faktu, że farma należy do naszych imienników, czyli Marty i Mateusza. Przypadek? Nie sądzę ;-) 

Natomiast jeżeli chodzi o książeczki, to jestem nimi bardzo pozytywnie zaskoczona. Spodziewałam się, że będą niezbyt interesującym dodatkiem do zabawek, a tu się okazuje, że kwadratowe tomiki są bardzo ciekawą lekturą. W każdej części znajdziemy mnóstwo tematycznie zestawionych informacji. Napisane lekko i z humorem przemycają sporą dawkę sensownej wiedzy, czarują ciekawostkami, a także bawią sympatyczną i zabawną opowiastką.

I tak np. w pierwszym tomiku „Krowa” znajdziemy opis łaciatej ślicznotki, z oznaczeniem cech charakterystycznych, dowiemy się jak krówce mija dzień, co jada, jak nazywa się jej mąż i dziecko. Poza tym poczytamy co nieco o produktach mlecznych, o życiu stada oraz rożnych rasach krów. Dwa ostatnie rozdzialiki to już ciepłe i humorystyczne opowiadania w sam raz do poczytania przed snem. Tomik o koniku składa się z tych samych elementów co ten o krówce, natomiast dzięki „Farmie” możemy zwiedzić gospodarstwo Mateusza, zajrzeć do domu, obory, stajni, szopy i stodoły. Pobrykać na podwórku, zobaczyć gospodarstwa z rożnych regionów Polski, poznać ciekawostki z przeszłości.
 
 
Wszystkie informacje zawarte w tomikach zostały przedstawione w krótkiej i skondensowanej formie. Same konkrety + ciekawostki zostały optymalnie dostosowane do możliwości małych dzieci. Opracowanie zdecydowanie na piątkę. Bajkowe ilustracje są przyjemne dla oka i bezpośrednio kojarzą się z figurkami dołączonymi do zestawu. Sama co prawda wolę bardziej realistyczną kreskę, ale mojemu synkowi obrazki się podobają, więc nie narzekam.

„Wesoła farma” okazała się wartościową serią dla dzieci, gdzie zabawa stoi na równi z edukacją. Książeczki trzymają poziom i są naprawdę dobrze opracowane, a urocze figurki zwierzaków aż się proszą o wspólną zabawę. Mówiąc krótko – kolekcja jak najbardziej godna polecenia. 
 
 
Jeśli chcecie zamówić prenumeratę kliknijcie na ten link: http://bit.ly/zaczytana-mama, a przy składanie zamówienia wykorzystajcie kod promocyjny PROMOFARMA2019, żeby otrzymać niesamowite prezenty.

Miłej zabawy :-)

Komentarze

Prześlij komentarz