Bohater taki jak ja, czyli seria „To moja bajka” z wydawnictwa Wilga


To moja bajka. … jeździ koparką

W serii „To moja bajka” z wydawnictwa Wilga ukazały się dwa nowe tytuły - „… ratuje przyjaciół” i „… jeździ koparką”. Kto ratuje i kto jeździ? To akurat zależy od nas.


Bombowe są te bajki. Całość nie byłaby aż taka fajna, gdyby nie myk z imieniem. Chodzi o to, że do obu tomików mamy dołączone tafelki z naklejkami literkami, z których układamy dowolne słowo, w domyśle imię dziecka, wklejamy w specjalne miejsce i książeczka spersonalizowana gotowa. Zabawa jest przednia, bo główny bohater, imiennik naszej pociechy, ma do wykonania ważne zadnia. Przekaz ogólny jest pozytywny, a same opowiastki bardzo przyjemne w odbiorze. W końcu trudno narzekać na bajki, w których jesteśmy głównymi bohaterami. 
 
To moja bajka. … jeździ koparką

W tomiku „… ratuje przyjaciół” malec wciela się w dzielną wiewiórę, która kpi sobie z niebezpieczeństwa i z odwagą rusza na ratunek przyjaciół. Przy okazji ruda bohaterka rozwiązuje zagadkę przeraźliwych wrzasków roznoszących się po lesie.

Z kolei w czytance „… jeździ koparką” mamy okazję popracować na placu budowy. Krokodyl, czyli operator koparki, podczas pracy wykopuje tajemniczą skrzynię. Jaki znajdzie w niej skarb? I jak potoczą się dalsze przygody gromady przyjaciół? O tym musicie doczytać już sami.

Obie historyjki są wesołe i optymistyczne. Przygody mają pozytywne zakończenie i niosą ze sobą ciepły przekaz o sile przyjaźni. Proste zdania i mała ilość tekstu sprawiają, że to czytanki raczej dla młodszej dzieciarni. Dla starszaków opowiastki mogą okazać się zbyt infantylne. Ilustracje w obu tomikach mają w sobie sporo uroku i słodyczy, ale nie liczcie na jakikolwiek naturalizm. Proporcje między zwierzętami nie istnieją, a bajkowa konwencja pozwala wilkowi, łosiowi, sowie i wiewiórce być tych samych rozmiarów i trzymać wspólnie sztamę. Tak samo krokodyl, szop i pies pracują ramię w ramię i darzą się sympatią. 
 
 
Seria „To moja bajka” charakteryzuje się prostym, ale bardzo sprytnym pomysłem, estetycznym wykonaniem i sympatyczną treścią. Efekt dodatkowy, czyli mina dzieciaka, który dostaje spersonalizowaną książkę – bezcenna. Warto się skusić, choćby po to, żeby sprawić radość potomkom.

PS
Naklejki dołączone do książeczek są wielokrotnego użytku, więc czytankami wybawi się więcej niż jedno dziecko.

💚💚💚
To moja bajka. … ratuje przyjaciół, wyd. Wilga, Warszawa 2019.
To moja bajka. … jeździ koparką, wyd. Wilga, Warszawa 2019. 
 
To moja bajka. … jeździ koparką

Komentarze