Pudełko pełne ptasich zachwytów, czyli „ Biblioteczka Montessori: Ptaki Europy” od Egmont Polska

Jakie to jest piękne! Na widok pudełka „Biblioteczka Montessori: Ptaki Europy” trudno powstrzymać westchnienie zachwytu. Kolejny zestaw z Egmontowej kolekcji zrobi wrażenie na wszystkich dużych i małych miłośnikach ptaków.


„Ptaki Europy” to kolejna z egmontowej kolekcji pomoc Montessori dla dzieciaków w różnym wieku. Poziom trudności można stopniować w zależności od możliwości dziecka, a już samo oglądanie kart z ptaszkami sprawia mnóstwo radości. 
 
 
 W zestawie znajdziemy:
  • 105 kart z ptakami, w tym 10 kart z piórkami, które należy dopasować do skrzydlatych piękności oraz 5 kart przedstawiających środowiska występowania ptaków,
  • notatnik, w którym możemy zapisywać obserwacje własne,
  • przewodnik dla małych ptasiarzy z opisem gatunków ptaków oraz instrukcją jak wykorzystać tę pomoc Montessori do maksimum.
Ale to jeszcze nic, bo karty z ptakami mają taką magiczną właściwość, że po zeskanowaniu telefonem możemy usłyszeć ptasie trele. Wystarczy tylko pobrać bezpłatną aplikację i można słuchać do woli. Szaleństwo! Dopiero teraz uczę się rozpoznawania ptaków na podstawie ich świergotania i sprawia mi to ogromną frajdę. Przy okazji razem z synkiem wypatrujemy gatunków, które Ignaś poznał już z kart. I tylko jednego nam brakuje – porządnej lornetki. 
 
Eleganckie pudełko, solidne wykonanie, śliczne, realistyczne ilustracje Roberty Rocchi sprawiają, że ten zestaw będzie idealnym prezentem dla każdego małego przyrodnika i wielbiciela ptaków. Jestem nim absolutnie oczarowana i najchętniej ułożyłabym z kafelków jakąś kompozycję na ścianie, żeby cieszyć się ptasim towarzystwem każdego dnia. Polecam bardzo <3

💙💙💙
Eve Herrmann, il. Roberta Rocchi, Biblioteczka Montessori: Ptaki Europy, tłum. Hubert Górski, wyd. Egmont Polska, Warszawa 2019.

Komentarze