Przyrodnicze zabawy kreatywne, czyli seria „Wiem więcej” z wydawnictwa Wilga

W poprzednim wpisie opowiadałam wam o przyrodniczej książce dla starszych dzieci, a dziś przyszła pora na coś miłego dla maluchów. Seria „Wiem więcej!” to nowość z wydawnictwa Wilga przeznaczona dla młodszych przedszkolaków w wieku od 3 do 5 lat. W skład serii wchodzą cztery książeczki - „Las”, „Zwierzęta”, „Owady” i „Rośliny”. 

 
 
Wszystkie cztery tomiki składają się z podobnych elementów. W każdym tytule znajdziemy kreatywne zadania do rozwiązania, takie jak kolorowanki, rysowanie, uzupełnianie ilustracji naklejkami, wyszukiwanie różnic, łączenie par, labirynty. Polecenia są proste, a stopień trudności poszczególnych zadań zróżnicowany. U nas największym hitem są oczywiście naklejki i to właśnie te strony mój synek uzupełnia najchętniej. Z kolei rysowanie jest dla niego zbyt trudne, dlatego te zadania póki co odpuszczamy i wrócimy do nich za jakiś czas.

Książeczki przyciągają uwagę nie tylko przyrodniczą tematyką, ale także urokliwym opracowaniem graficznym i porządnym wydaniem. Dzięki temu, że format jest średni (ani za duży, ani za mały) dostajemy duże, wyraźne ilustracje, a dziecko ma wystarczającą ilość miejsca na pracę, a przy okazji bez problemu ogarnia wzrokiem całą stronę. Papier jest dobrej jakości, koloruje się bez problemu, a efekty zabawy nie przebijają na drugą stronę. Natomiast najważniejszy element, czyli ilustracje są czarujące i rozkoszne, a bajkowa kreska Anny Staniszewskiej fajnie współgra z naturalistycznymi zdjęciami. Jedynym minusem całej serii jest dla mnie brak podpisów przy niektórych obrazkach. Kłania się tu brak mojej wiedzy, bo choć w „Zwierzętach” i „Roślinach” nic nie wzbudza moich wątpliwości, to w „Lesie” nie umiem rozpoznać wszystkich liści, a w „Owadach” zawstydziły mnie chrząszcze. 
 

Seria „Wiem więcej!” rozwija dziecięca kreatywność, ćwiczy małe rączki, pozwala na artystyczne szaleństwa, a także uwrażliwia na piękno przyrody i zachęca do wspólnych spacerów i odkrywania natury w terenie, a przecież takie przygody na świeżym powietrzu są najlepsze. Sympatyczna rzecz za nieduże pieniądze. Zdecydowanie polecam.

💚💛💚
il. Anna Staniszewska, Las, Owady, Rośliny, Zwierzęta, wyd. Wilga Warszawa 2019. 
 

Komentarze

Prześlij komentarz