Koci świat w obrazkach, czyli „Kasia i jej kot” z serii „Komiksy są super”

Nowość z serii „Komiksy są super”, czyli kusząco różowy tomik „Kasia i jej kot”, to prawdziwa bomba dobrego humoru, którą docenią przede wszystkim wszyscy kociarze.


Mała Kasia wiedzie spokojne życie w małym domku razem ze swoim tatą. Sielanka kończy się, kiedy rodzina adoptuje kota. Sushi jest trochę szurnięty, uwielbia psoty i ma za sobą już 8 żyć. A przy tym jest diabelnie inteligentny i nie ma zamiaru dostosowywać się do swoich opiekunów. To oni, mniej lub bardziej świadomie, powoli zmieniają otoczenie tak, żeby kocisko było zadowolone. Oczywiście codzienne przygody Kasi i jej kocura rozkładają czytelnika na łopatki i sprawiają, ze w trakcie lektury raz za razem wybuchamy głośnym śmiechem. 
 
W tomie 1 znalazły się trzy zeszyty z opowiastkami o dziewczynce i jej wąsiastym przyjacielu. Cały komiks to tak naprawdę zbiór jednostronicowych skeczy, które są ze sobą luźno powiązane. Krótkie scenki skrzą się humorem, mają w sobie mnóstwo ciepła i pokazują rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Wszystko jest tu uroczo wyolbrzymione, drobne nieporozumienia bawią i cieszą odbiorcę reakcją bohaterów. Jestem przekonana, że w trakcie lektury każdy właściciel kota będzie skwapliwie przytakiwał, że właśnie tak wygląda życie z charakternym futrzakiem.

Jeśli wasze dzieciaki dotychczas nie czytały komiksów, to po zapoznaniu się z rozbrykaną Kasią pokochają opowieści obrazkowe. Natomiast mali spece od komiksów będą więcej niż zadowoleni z lektury. Bo w tomiku „Kasia i jej kot” znajdziecie wszystko co najlepsze – zabawne opowiastki, dziecięcą radość i optymizm, a także śliczne ilustracje Yrgane Ramona, które ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Czytajcie, naprawdę warto!

💜💜💜
Christophe Cazenove, Hervé Richez, Kasia i jej kot. Tom 1 (tyt. oryg. Cath et son chat), tłum. Maria Mosiewicz, il. Yrgane Ramon, wyd. Egmont Polska, Warszawa 2019. 

Komentarze