Coś dla wielbicieli Batmana, czyli „Batman. Bajki 5 minut przed snem” i „Super Przyjaciele DC” od Egmont Polska

Kto jest najlepszym superbohaterem? Wiadomo, że Batman! Jako, że oboje z męże, jesteśmy wielkimi fanami Nietoperza, na naszej półce, ekhm, na półce naszego synka nie mogło zabraknąć tomiku „Batman. Bajki 5 minut przed snem” oraz książeczki z tatuażami (!) „Super Przyjaciele DC”, czyli dwóch nowości od Egmont Polska.

Batman. Bajki 5 minut przed snem

„Batman. Bajki 5 minut przed snem” to kolejna książka z serii do głośnemu czytania z dzieckiem przed snem. W tomiku znalazło się 12 opowiadań. Historyjki z uniwersum DC są które, ale nadają się raczej dla starszaków niż maluchów. Z resztą superbohaterska tematyka zainteresuje bardziej bystre przedszkolaki, niż maluchy zapatrzone w słodkie opowieści ze stajni Disneya. Każda opowiastka naszpikowana jest akcją. Scenariusz każdej z nich jest bardzo podobny – mamy wprowadzenie związane z miejscem i okolicznościami wydarzeń, a następnie następuje szybki rozwój fabuły, Gotham i jego mieszkańcy są w niebezpieczeństwie, więc do akcji wkracza Batman, który z pomocą przyjaciół ratuje sytuację.

Mściciel z Gotham pojawia się w każdym opowiadaniu zawartym w tomie, ale tym razem nie działa sam, bo poza Robinem, Nightwingiem czy Batgirl towarzyszą mu znani i uwielbiani przyjaciele – Superman, Wonder Woman, Flash, Komisarz James Gordon, ale też postaci mniej znane, jak Squire czy Wódź Man-of-Bats. Na kartach książki przewija się również plejada złoczyńców, w końcu ktoś musi robić cały ten zamęt. Obok np. Pingwina, Jokera czy Kobiety Kota, poznajemy niecne zamiary Zabójczego Kroko, Profesora Pyga czyHarley Quinn.Za poszczególne opowiadania odpowiada czterech rożnych autorów, jednak nie ma to większego znaczenia, bo całość świetnie do siebie pasuje. Nie ma tu zgrzytów, a poziom każdej historyjki jest do siebie zbliżony. W historyjkach dostajemy same konkrety, fajną, dynamiczną akcję, obowiązkowy happy end i sporo humoru. Opracowanie graficzne również trzyma poziom, ilustracje są kolorowe i pełne ekspresji, a mimika twarzy bohaterów doskonale oddaje ich emocje. Pięciu rysowników spisało się na medal, a co więcej udało im się ocalić indywidualizm i uchwycić na ilustracjach swój własny styl.

Krótko mówiąc tomik „Batman. Bajki 5 minut przed snem” sprawi dziką radość fanom Batmana i reszty ferajny z DC. Oczarowni lekturą będą zarówno mali, jak i duzi wielbiciele Nietoperza. Polecam z czystym sumieniem.

💛💛💛
Batman. Bajki 5 minut przed snem (tyt. oryg. 5 Minute Batman Stories, tłum. Dorota Radzimińska, wyd. Egmont Polska, Warszawa 2019.Świetnym uzupełnieniem tomiku „Batman. Bajki 5 minut przed snem” zdaje się być książeczka z zadaniami „Super Przyjaciele DC”. Poza oczywistą atrakcją, jaką są zmywalne tatuaże, dostajemy fajnie wymyślony i opracowany zeszyt zadań, który ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie. Całość łączą nie tylko postaci z uniwersum DC, ale również motyw przewodni, jakim jest przyjęcie urodzinowe, na które zostaje zaproszony również młody czytelnik. Kolejne zadania, to po prostu zaproszenie do wspólnej zabawy z ulubionymi bohaterami.Na 31 stronach książeczki znajdziemy takie zadania związane z rysowaniem, liczeniem, wyszukiwaniem podobieństw lub różnic, labiryntami, łączeniem par, uzupełnianiem ilustracji. Krótko mówiąc wszystko to, co dzieci lubią najbardziej. Polecenia są jasne i zrozumiałe, a poziom poszczególnych zadań bardzo różny – od naprawdę prostych kolorowanek, po szczegółowe ilustracje, które wymagają pogłówkowania. Całość jest estetycznie wydana, kolorowa i wesoła. Z pewnością przedszkolaki będą ubawione i szczęśliwe mogąc dołączyć do zabawy z Batmanem i resztą. Nawet mi, pomimo trzydziestki na karku, przeglądanie rozwiązywanek sprawiło frajdę.

PS

Jeśli chodzi o tatuaże, to przyklejają się bez problemu i bez problemu się zmywają. Przy okazji są dość trwałe, synek nosi swojego Supermana, a mąż Batmana już kilka dni i nic się z nimi nie dzieje :)


💚💚💚
Super Przyjaciele DC. Książka z tatuażami (tyt. oryg. The Super Hero Birthday. Colouring and Activity Book), tekst polski Adrianna Zabrzewska, wyd. Egmont Polska, Warszawa 2019. 

Komentarze