Puzzle, które musicie mieć, czyli kilka słow na temat zestawu „Pucio. Puzzle 3 w 1”

 

Puzzle, puzzzle, nowe puzzle! I to jakie! Nasz ulubiony Pucio wskoczył do trzech pudełek z układankami. Najchętniej sprawiłabym Ignasiowi wszystkie zestawy, ale miałam przebłysk rozsądku, który podpowiedział mi, że dwa z nich będą dla mojego synka zbyt proste. Dlatego ostatecznie pod nasz dach trafiło pudełeczko „Pucio. Puzzle 3 w 1”.

 
Zestaw składa się z trzech układanek (16, 20 i 24 elementów) o zróżnicowanym poziomie trudności. Na wszystkich obrazkach możemy zobaczyć Pucia i jego uroczą rodzinkę. Joanna Kłos stworzyła je specjalnie na tę okazję, bo ilustracje nie pochodzą z żadnej książeczki. Oczywiście obrazki są śliczne i po puciowemu rozkoszne, a układanie ich to sama przyjemność. Do tego pomysł z zestawem puzzli o rożnym stopniu trudności jest genialny, bo pozwala rodzicom dostosować poziom do dziecięcych umiejętności. A jeśli mamy dwójkę lub trójkę dzieci, to każde z nich może układać swój obrazek we względnej zgodzie i spokoju.

Zestaw „Pucio. Puzzle 3 w 1” przeznaczony jest dla maluchów od trzeciego roku życia. I faktycznie jest to rozsądna granica wieku. Mój prawie trzylatek fajnie sobie radzi z układaniem całości, choć jeszcze potrzebuje mojej pomocy. Dla mnie to sama frajda, więc oboje układamy z radością (czasami mam wrażenie, że ja z większą).

Każdy obrazek po ułożeniu ma wymiary 20 x 20 cm. Elemnety poszczególnych układanek różnią się między sobą rozmiarem oraz kolorem tyłu, dlatego nawet po zmieszaniu można je łatwo posegregować. Zabawka została solidnie wykonana, puzzle łączą się ze sobą bez problemu i odpowiednio mocno trzymają.

Z puzzlami jak z książkami – nigdy nie ma ich zbyt wiele. Tym bardziej jeśli ulubiony bohater wyskakuje nagle z książeczki i wskakuje na obrazki do ułożenia. Jeśli wasze pociechy kochają Pucia i Misię, to koniecznie skuście się na jeden z trzech zestawów (albo nawet wszystkie trzy) od Naszej Księgarni. Świetna zabawa gwarantowana. O ćwiczeniach koncentracji, spostrzegawczości i koordynacji ręka-oko nie wspominając. Życzymy miłej zabawy :)

💙💛💜
Marta Galewska-Kustra, il. Joanna Kłos, Pucio. Puzzle 3 w 1, wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 2019.

Komentarze