Książeczki ekologiczne, czyli „Moja mała kaczuszka” i „Moja mała myszka” Britty Teckentrup

Nasza Księgarnia idzie z duchem czasu i poza przypominaniem klasyki wciąż wydaje najlepsze, najciekawsze i najpiękniejsze książki dla małych czytelników. Niedawno nakładem warszawskiego wydawcy ukazały się dwie innowacyjne pod względem ekologicznym książeczki. Mowa tu o tomikach „Moja mała kaczuszka” i „Moja mała myszka” Britty Teckentrup.


Co jest takiego niezwykłego w tomikach autorstwa pani Teckentrup? Przede wszystkim wykonanie. Bajeczki z serii „Blisko natury” zostały wydrukowane ekologicznymi farbami na kartonie pochodzącego w 100% z recyklingu. Dzięki temu wyglądają, a nawet pachną zupełnie inaczej niż tradycyjne książki. Co prawda zapach farby drukarskiej uzależnia i jest czymś co książkocholicy kochają, ale w tym przypadku zamiast wąchać tomiki lepiej je pogłaskać. Karton z recyklingu jest przyjemnie szorstki i aż prosi się o czuły dotyk. Tym bardziej, że śliczna szata graficzna zachęca do podziwiania obrazków. Ilustracje autorki mają w sobie coś z dziecięcej radości. Przygaszone kolory (dzięki kartonowym stronom) przyciągają uwagę i prowokują do artystycznych eksperymentów. Bo po lekturze aż chce się wyciągnąć farby, stary karton i natychmiast zabrać się do pracy. 
 
Same historyjki o zwierzątkach są sympatyczne i wesołe. Mali bohaterowie mają swoje dzikie zwyczaje, ale tak jak wszystkie dzieci uwielbiają się bawić, spędzać czas z przyjaciółmi, a w razie czego mieć mamę na wyciągnięcie łapki. Ciepłe opowiastki + oszałamiająca szata graficzna tworzą uroczą i czarującą całość, do której dzieci i ich rodzice będą wracać z przyjemnością. A z nieco starszymi czytaczami przy okazji lektury można pogadać na temat ekologii, piękna przyrody oraz odpowiedzialności człowieka za otaczający nas świat. Na tego typu rozmowy nigdy nie jest za wcześnie. W końcu czym skorupka za młodu nasiąknie… 
Polecam 💚

💙💙💙
Britta Teckentrup, Moja mała kaczuszka, Moja mała myszka (tyt. oryg. Alles Natur. Meine kleine Ente, Alles Natur. Meine kleine Maus), tłum. Małgorzata Słabicka, wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 2019. 
 

Komentarze


Photobucket        

Mój instagram ♥