Poradnik, który dobrze robi na głowę, czyli „Super Laska. Skończ z dietetyczną recydywą!”

Nowy rok, nowe marzenia, cele do realizowania oraz wielkie i małe plany na przyszłość. Jak pewnie większość, ja również obiecuję sobie, że schudnę i będę oszczędzać pieniądze. Ta, słomiany zapał już czyha za rogiem, ale w tym roku się nie dam! W oszczędzaniu pomoże mi mąż, a w odchudzaniu Anna Gruszczyńska i jej świetny poradnik „Super Laska. Skończ z dietetyczną recydywą!”


Wiadomo, żadna publikacja nie sprawi, że życie stanie się łatwiejsze, a zbędne kilogramy znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ale poradnik Anny Gruszczyńskiej to książka, która dobrze robi na głowę. Serio! Autorka w lekki i przystępny sposób tłumaczy jak działa ludzki mózg, a co za tym idzie, dlaczego wszystkie diety cud są nieskuteczne. Krok po kroku pomaga zmienić sposób myślenia o jedzeniu, uspokaja, pociesza, ale też ochrzania kiedy trzeba. Jak fajna starsza siostra, albo kuzynka, która chce twojego dobra i potrafi cię wesprzeć w trudnych momentach. 

Anka wszytko o czym pisze przepracowała na własnym przykładzie, dlatego jest wiarygodna i potrafi postawić się w sytuacji swojej czytelniczki. Ba, zadaje nawet pytania, które mimowolnie nasuwają się w trakcie czytania. Lektura „Super Laski” pomaga uporządkować myśli, wyciszyć się wewnętrznie, nabrać dystansu i zrozumieć na czym polega zdrowe odżywianie. Przy okazji sama książka cieszy oko jako przedmiot, wabi kolorowymi ilustracjami i ciekawym opracowaniem graficznym. Autorka zachęca do prowadzenia własnych notatek w miejscach specjalnie na to przeznaczonych, a nawet pozwala wyżyć się artystycznie podczas kolorowania mandali. Widać, że cała publikacja została dobrze przemyślana. 
 
Mam trzydzieści lat i dopiero po lekturze „Super Laski” zaczynam rozumieć na czym to wszystko polega i gdzie popełniłam błąd. Myślę, że ta publikacja trafiła w moje ręce o dobre 10 lat za późno, bo mogłaby mnie ustrzec przed wieloma błędami, litrami wylanych łez i dniami przepełnionymi nienawiścią do siebie. Ale podobno nigdy nie jest za późno na zmianę, a moja zaczyna się właśnie dziś. Przyłączysz się?

PS
Warto zajrzeć na blog Ani wilczoglodna.pl.

💚💚💚
Anna Gruszczyńska, Super Laska. Skończ z dietetyczną recydywą!, wyd. Sine Qua Non, Kraków 2018. 

Komentarze