Układamy pojazdy, czyli trzy zestawy puzzzli dla małych chłopców z wydawnictwa Aksjomat

Puzzli ci u nas dostatek, bo Ignaś układanie ma we krwi. Chętnie sięga po różne zestawy, układa, przekłada, burzy, albo obserwuje jak ja układam trudniejsze zestawy i zawsze to on musi dołożyć ostatni element. Ostatnio zachwycamy się układankami z wydawnictwa Aksjomat, które pewnym krokiem wkroczyło na puzzlowy rynek. Nad tymi dla dwulatków już się rozpływaliśmy, dlatego dziś chcielibyśmy pokazać wam zestawy dla trzyletnich brzdąców.


Zestawy z serii „Puzzle malucha”, czyli „Pyr, pyr! Na budowie”, „Io, io!! Pali się!”, „Eo, eo! Na ulicy” doskonale wpasowują się w zainteresowania małego chłopca. Czy na dziewczynką zrobią równie wielkie wrażenie, tego nie wiem, ale mój synek jest nimi zachwycony. W końcu wszystkie pojazdy nie przestają go fascynować, a ulubionymi zabawkami wciąż pozostają różnego rodzaju samochody. Ale wracają do puzzli. Ilustracje ze wszystkich zestawów są bombowe. Ilustratorzy spisali się na medal. Obrazki są kolorowe, szczegółowe i dynamiczne. A przy tym jest w nich coś rozczulającego i uroczego. Samo wpatrywanie się w ilustracje pobudza wyobraźnię i prowokuje do wymyślania rożnych historyjek. Najbardziej lubię podpytywać Ignasia o tą z ruchem uliczny i zadawać mu dodatkowe pytania związane z postaciami na obrazku.


Układanie puzzli uczy cierpliwości, rozwija spostrzegawczość i ćwiczy manualne umiejętności dziecka. Ponadto puzzle mają właściwości wyciszające. Działają zarówno na dużych i małych. Docenią to szczególnie rodzice, którzy mają w domu nadmiernie ruchliwe potomstwo. Serio! Tylko zabawa układankami jest w stanie okiełznać energię mojego synka i choć na chwilę utrzymać go w jednym miejscu. Co prawda nie trwa to długo, ale po dniu pracy każda minuta jest na wagę złota :-)

Grupą docelową są puzzlomaniacy od 3 roku życia, ale jestem przekonana, że aksjomatowe układanki sprawdzą się w przypadku przedszkolaków w rożnym wieku. Wszystkie puzzle składają się z 25 elementów i po ułożeniu tworzą ilustracje o wymiarach 22 na 22 cm. Zapakowane w małe, poręczne pudełeczka nie tylko nie zajmują dużo miejsca, ale również pozwalają zabrać ze sobą zestawiki w rożne miejsca (np. na wakacje, do cioci, która nie ma zabawek itd.). Do tego dochodzi świetna jakość i wykonanie na najwyższym poziomie oraz przyzwoita cena. Zestaw idealny? Prawdopodobnie tak! Polecam gorąco.


Komentarze