Rewelacyjne puzzle dla najmłodszych, czyli wydawnictwo Aksjomat kontratakuje!

Cyferki. Książeczka z naklejkami i PUZZLE do pary

W ofercie wydawnictwa Aksjomat pokazały się puzzle! I to jakie! Rewelacyjne jakościowe, ślicznie graficznie i uzupełnione w fajne książeczki z rymowankami lub zadaniami do wykonania. Obok takich zestawów nie można przejść obojętnie. CzuCzu i Kapitan Nauka mają godną konkurencję.

 
 
Pomysł na zestawy z serii „Puzzle dla malucha” jest świetny i sprawdza się doskonale w przypadku mojego dwuipółlatka. W kartonowym pudełeczku znajdziemy kartonówkę z prostymi wierszykami tematycznie powiązaną z czterema układankami. I tak zestaw „Pojazdy” składa się z uroczej książeczki oraz policję, straż pożarną, koparkę oraz lokomotywę do ułożenia z kolejno 2, 3, 4 i 5 elementów. Z kolei zestaw „Na wsi” skupia się wokół wiejskiego życia i tak dostajemy bajeczkę oraz puzzle z krówką (2 el.), traktorem (3 el.), konikiem (4 el.) i domkiem (5 el).
 
 
 
 
Pomysł z puzzlami o rożnym stopniu trudności jest świetny, ponieważ pozwala rodzicom dostosować układankę do aktualnych możliwości swojego brzdąca, a samym maluchom pomaga w szybkim rozwijaniu puzzlowych umiejętności. Ignaś jest już wyćwiczony w kontaktach z różnymi puzzlami, więc oba komplety bez problemu układa samodzielnie i wiem, że sprawia mu to mnóstwo radości. Świetnym uzupełnieniem zabawy jest lektura wesołych i fajnie rymowanych wierszyków, które są tematycznie powiązane z układankami. 
 
 

Śliczne ilustracje cieszą oko, budzą ciepłe skojarzenia i same pozytywne emocje, a przy okazji kształtują u maluchów gust estetyczny. Same puzzle wykonane zostały na najwyższym poziomie, elementy łączą się ze sobą bez problemu i trzymają w całości nawet przy niezgrabnych ruchach małych rączek. 
Z kolei zestawik „Cyferki. Książeczka z naklejkami i PUZZLE do pary” zawiera książeczkę do uzupełniania z dużymi wzorami cyfr. Przerywane linie wspomagają naukę pisania, a dołączone do zeszytu naklejki są dodatkową atrakcją i pomagają w nauce liczenia do 10. Do tego mamy komplet dwuelementowych puzzli – na jednym obrazku widzimy cyferkę, a na drugim obrazki z odpowiednią ilością zwierzątek lub przedmiotów. Zadaniem dziecka jest dopasowanie cyfry do ilustracji. Dla ułatwienia tło poszczególnych par różni się od siebie kolorem, dzięki temu mój synek potrafi samodzielnie ułożyć cały komplet. A ponieważ cyferki nie przestają go fascynować, to puzzle są u nas w ciągłym ruchu. Ten zestaw również nie zawodzi estetyką i jakością wykonania. 

Jeżeli zastanawiacie się jakie puzzle wybrać dla waszych dwuletnich pociech, to te z wydawnictwa Aksjomat sprawdzają się idealnie. Polecam z całego serca! 
 
 

Komentarze