„PrzyTulanki. Opowiadania i wiersze dla dzieci”, czyli książka niezwykła pod każdym względem

Literatura ma tę moc, która podnosi na duchu, niesie ukojenie, ocala od samotności. Zresztą o terapeutycznych właściwościach czytania książek wiadomo nie od dziś. Jedną z takich mądrych i wartościowych publikacji jest tomik „PrzyTulanki. Opowiadania i wiersze dla dzieci”. 


W książeczce znajdziemy 6 wierszyków i 7 opowiadań o mieszkańcach ul. Tulanki i ich niezwykłych przygodach. Perypetie bohaterów są pretekstem do mówienia o ważnych sprawach w sposób lekki i przystępny dla małych czytelników. Tym sposobem pisarze opowiadają o umiejętności przyznawania się do błędów – zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, o wybaczaniu i magicznej mocy słowa „przepraszam”, o radzeniu sobie z niepełnosprawnością i pokonywaniu barier, o poważnej chorobie, która nie musi być brzemieniem na całe życie, o starości i wykluczeniu, a także o ocenianiu innych po pozorach. 

Za każdą historię odpowiada inny autor, ale wszystkie łączą się ze sobą sympatycznym sąsiedztwem, bo przy ul. Tulanki dzieją się niesamowite rzeczy. Lektura tej pełnej czułości i serdeczności książeczki budzi same ciepłe uczucia. Pokazuje małym czytelnikom jak wspaniałym miejscem jest świat i jak bardzo ludzie są sobie potrzebni do szczęścia. Ale to od nas zależy czy będziemy rozsiewać dobro, dawać nadzieję i zarażać uśmiechem. Bomba pozytywnej energii gwarantowana. Równie niezwykła i wzruszająca jest historia powstania książki. Bo „PrzyTulanki” to publikacja w 100% charytatywna, która została napisana i wydana z potrzeby serca i bezinteresownej chęci niesienia pomocy. Cały koszt ze sprzedaży tomiku jest przekazywany na leczenie małej Tosi chorującej na padaczkę lekoodporną. Dlatego kupując „PrzyTulanki” zyskujecie nie tylko wyjątkową lekturę o biblioterapeutycznych właściwościach, ale także macie realną szansę odmienić czyjeś życie. 

PS 

Autorami historyjek są – Barbara Gawryluk, Marcin Pałasz, Agnieszka Pruska, Izabela Mikrut, Iwona Banach, Agnieszka Gadzińska, Agnieszka Frączek, Beata Sarnowska, Marcin Brykczyński i Piotr Olszówka. Natomiast za ilustracje odpowiadają – Przemek Liput, Artur Nowicki, Agnieszka Malarczyk, Karina Znamirowska, Ewa Podleś, Patrycja Bernacka, Agnieszka Filipowska, Diana Jabłońska, Ilona Brydak oraz Piotr Olszówka.

Komentarze