KOMIKSY SĄ SUPER! - zapowiedź nowej serii dla dzieciaków od Egmont Polska ♥

Cześć! Przychodzę dziś do Was z zapowiedzią nowej serii dla dzieciaków KOMIKSY SĄ SUPER! od Egmont Polska. Dzieci lubią komiksy, a nowa linia wydawnicza to rysunkowe opowieści z najwyższej półki – świetnie narysowane, zabawne i wiarygodne, a jednocześnie mądre i bezpieczne dla młodego odbiorcy.

 
Wydawca zaczyna od czterech serii: Studio tańca, Ernest i Rebeka, Lou i Ptyś i Bill. Są to opowieści o dzieciach – ich perypetiach szkolnych, relacjach z przyjaciółmi i rodzicami, ulubionych zwierzakach i pasjach. O codziennym życiu, ale też o przygodach przeżywanych dzięki dziecięcej fantazji. Zapewnią one młodym czytelnikom (i oczywiście ich rodzicom!) inteligentną rozrywkę. Ale rozrywka to nie wszystko! Komiksy z tej serii nie uciekają od poważniejszych tematów. Rebeka ciężko choruje, a wirus Ernest, wymyślony kumpel, pomaga jej oswoić się z trudną sytuacją. Wychowywana przez samotną matkę Lou obserwuje z bliska problemy dorosłych, którzy nie zawsze radzą sobie z życiem. Dziewczynki ze szkoły tańca przeżywają rozterki związane z dorastaniem. Pomysły Ptysia często wystawiają na próbę cierpliwość rodziców. 
 
Połączenie humoru, doskonałych rysunków i sytuacji bliskich dzieciom zapewniło wszystkim seriom status bestse llerów na największym w Europie rynku komiksowym – we Francji i Belgii. W oryginale ukazywały się w 48-stronicowych tomikach.

Wszystko to brzmi niezwykle zachęcająco, więc z niecierpliwością wyglądam pana kuriera, który przyśnienie mi paczkę z komiksami. Ale dość gadania, pora przyjrzeć się poszczególnym tytułom z bliska.STUDIO TAŃCA – tom 1
Scenariusz: Béka
Rysunki: Crip
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz

Julia, Lusia i Alia po szkole uczęszczają na zajęcia w Studiu Tańca. Uczą się nie tylko klasycznego baletu i modern-jazzu, ale też tańców afrykańskich. Na co dzień mierzą się z trudami treningów, muszą dbać o formę i wymyślać własne choreografie. Podkochują się w jednym z nauczycieli i kolegach tańczących hip-hop. Starają się sprytnie godzić szkolne obowiązki z lekcjami tańca. Scenki z ich życia są pełne humoru i wielu zabawnych sytuacji.

Seria Studio Tańca sprzedała się we Francji w ponad milionie egzemplarzy. Teraz przyszedł czas, by poznali ją polscy czytelnicy!
Tom 1 – premiera: 3 października 2018ERNEST I REBEKA - tom 1
Scenariusz: Guillaume Bianco
Rysunki: Antonello Dalena
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Rebeka ma sześć lat. Choruje częściej niż inne dzieci, bo ma słaby system odpornościowy. Jakby tego było mało, jej rodzice coraz częściej się kłócą i myślą o rozwodzie. Wtedy w życiu dziewczynki pojawia się niesamowity przyjaciel – mikrob Ernest! Zaczyna szkolić Rebekę w sztuce mikrobii,
dzięki której dziewczynce łatwiej będzie pokonywać codzienne kłopoty. A kiedy bohaterka wyjedzie na wieś do szalonego Dziadka Owadka, przypomni sobie, jak wygląda szczęśliwe życie...
Ernest i Rebeka to słodko-gorzka, ale mądra opowieść, która wzrusza i bawi nie tylko młodych czytelników!
Tom 1 – Mój kumpel mikrob – premiera: 3 października 2018

LOU! - tom 1
Scenariusz i rysunki: Julien Neel
Tłumaczenie: Elżbieta Dybcio-Wojciechowska

Przyjaźń i dylematy dorastania z potężną dawką humoru! Lou to urocza i rezolutna dziesięciolatka. Wychowuje ją samotna matka: pisarka i miłośniczka gier na konsole. Z paniami pomieszkuje kot – wielki indywidualista. Lou przeżywa typowe przygody i dylematy dorastającej dziewczynki: ma kłopoty z porannym wstawaniem do szkoły i wygadaną przyjaciółką Miną, doświadcza pierwszych miłosnych fascynacji i zawiera nowe znajomości. Połączenie humoru, doskonałych rysunków i sytuacji bliskich nie tylko młodym czytelnikom zapewniło Lou! status bestsellera we Francji.
Tom 1 – Codziennik – premiera: 3 października 2018


PTYŚ I BILL - tom 1
Scenariusz: Cric, Laurent Verron, Pierre Veys, Diego Aranega
Rysunki: Laurent Verron
Tłumaczenie: Magdalena Miśkiewicz

Ptyś chodzi do podstawówki. Nie przepada za szkołą ani warzywami, uwielbia za to wygłupy i dobrą zabawę. Ma też wielką i niczym nieskrępowaną wyobraźnię. A że jego najlepszym przyjacielem jest skory do żartów pies Bill, każdy ich dzień jest wypełniony przygodami.
Przygodą może być wszystko! Nie tylko zabawa w Indianę Jonesa czy budowa ogromnego zamku ze śniegu, ale nawet przygotowanie zwykłego obiadu. I co z tego, że czasem bohaterowie wpadają w tarapaty? Wtedy jest jeszcze śmieszniej!
Tom 1 – Do ataku! – premiera: 3 października 2018

Komentarze