„Notes młodej pisarki”, czylki szkoła pisania według Ewy Nowak


Jestem przekonana, że każdy kto obsesyjnie czyta książki choć raz zabierał się do pisania własnej powieści. Mój przyszły bestseller, pisany w latach nastoletnich, niestety nigdy nie został dokończony, bo zabrało mi determinacji i przygotowania do tak trudnego przedsięwzięcia. Oczywiście każdy przyszły pisarz powinien mieć przede wszystkim talent, ale konkretny plan działania również jest istotny. Dlatego „Notes młodej pisarki” Ewy Nowak powinni przeczytać wszyscy młodzi ludzie, którzy marzą o pisarskiej karierze.


Bardzo lubię młodzieżówki Ewy Nowak i choć już od dawna nie należę do grupy docelowej, to sięgam po jej powieści z ogromną przyjemnością. W swojej najnowszej książce autorka „Lawendy w chodakach” dzieli się swoim pisarskim doświadczeniem i w konkretnych rozdziałach podpowiada jak zabrać się do pisania własnego dzieła. Teoretycznie publikacja skierowana została do nastoletnich dziewcząt, ale to ograniczenie płciowe i wiekowe jest bezpodstawne, bo również chłopcy i osoby dorosłe znajdą dla siebie wartościowe treści.

„Notes młodej pisarki” nie jest ksiażką-wydmuszką z kilkoma zadaniami i większością pustych stron, ani tym bardziej klasycznym notesem w linie. To taki podręcznik przyszłej pisarki (i pisarza), w którym znajdziemy mnóstwo cenny rad i pomysłowych rozwiązań. W 15 rozdziałach Ewa Nowak opowiada między innymi o tym jak pisać, jak tworzyć intrygującą fabułę z ciekawymi bohaterami i interesującym miejscem akcji, jak poprawnie zapisywać porywające dialogi, a nawet jak wydać swoją powieść. Przez cały czas autorka posiłkuje się konkretnymi przykładami z własnego doświadczenia, a jej porady są klarowne i rzeczowe. A wszystko to z typowym dla siebie humorem, ciepłem i lekkością. Lektura poradnika pozwala uporządkować myśli, opracować własny plan działania, zebrać niezbędne materiały i pisać, pisać, pisać. Czego sobie i Wam życzę :)

💙💛💚
Ewa Nowak, Notes młodej pisarki, il. Agata Dębicka, wyd. Egmont Polska, Warszawa 2018.

Komentarze