Najlepsze puzzle dla maluchów, czyli CzuCzu znów zachwyca!

Kochamy Czuczu od samego początku, czyli od momentu kiedy zaczęłam pokazywać Ignasiowi kontrastowe karty, ale prawdziwym hitem okazały się duuuże puzzle robaczki i puzzle z dziurką. Te zestawy uwielbiamy do dziś i synek sięga po nie najczęściej. Teraz spece z Czuczu połączyli oba te pomysły i stworzyli Duuże puzzle z dziurką, czyli najlepszy zestaw ever!


Nowość w ofercie CzuCzu doskonale wpasowuje się w zainteresowania najmłodszych. Gigantyczny obrazek składa się z 6 mniejszych układanek, które można łączyć lub układać oddzielnie, w zależności od umiejętności dziecka. Tło każdej części jest inne, co z pewnością pomoże najmłodszym w zabawie, a przy okazji pozwoli poćwiczyć kolory. Na wesołych, ciepłych i optymistycznych ilustracjach znajdują się zwierzaki z rożnych stron świata i z rożnych środowisk. Fajnie, że wydawca szuka ciekawych rozwiązań i kieruje uwagę maluchów w rożnych kierunkach, a nie trzyma się oczywistych wyborów.

Szata graficzna jak zawsze rozbraja. Obrazki Agnieszki Malarczyk to sama słodycz, a kreska ilustratorki to już znak rozpoznawczy CzuCzu. Tym razem ilustracja wydrukowana została na matowym papierze, co moim zdaniem jest strzałem w dziesiątkę, bo od puzzli nie odbija się światło, a przez to sam obrazek prezentuje się jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że marka zostanie przy tym pomyśle i kolejne zestawy układanek również będą matowe. Reszta to już standard w przypadku CzuCzu, czyli puzzle wykonane z grubej tektury, świetne jakościowo. Elementy łączą się ze sobą z łatwością, a producent pomyślał nawet o wycięciach, które ułatwiają małym rączkom wyciąganie kółeczek z dziurek.

Układanie puzzli uczy cierpliwości, ćwiczy koncentrację i spostrzegawczość, rozwija zdolności manualne, wspiera logiczne myślenie i pobudza wyobraźnię. Mój prawie dwuipółlatek układa puzzle od kiedy skończył roczek i widzę jak bardzo tego typu zabawa wpływa na jego rozwój. Dlatego bawcie się ze swoimi maluchami puzzlami, nawet jeżeli początkowo to wy układacie, a dziecko tylko patrzy. Zobaczycie jak wiele korzyści niesie ze sobą ta prosta rozrywka. 
 
 

Komentarze