Seria „100 pierwszych słówek”, czyli mówimy z Kapitanem Nauką

„100 pierwszych słówek” to nowa seria książeczek dla najmłodszych czytelników od Kapitana Nauki. Pięknie ilustrowane, kwadratowe tomiki można pokazywać maluszkom, które nudzą już kontrastowe obrazki, a także trochę starszym smykom, które poznają świat słów i doskonalą umiejętności mówienia.W skład serii wchodzą trzy tomiki:Wszystkie trzy książeczki zostały wykonane z grubej, dziecioodpornej tekturki. Mały, poręczny format pozwala zabrać je ze sobą wszędzie i wyciągać wedle potrzeby, żeby zabawić rozmarudzonego malucha. Tomik „Zwierzęta” był z nami na wycieczce w zoo i jako mini przewodnik sprawdziła się doskonale! Teraz służy nam głównie do porównywania zwierzątek na obrazkach z figurkami, które mamy w domu oraz oczywiście do nauki mówienia. Bo choć cały domowy zwierzyniec Ignaś ma od dawna opanowany, to ośmiornica, pingwin, struś czy gekon są już sporym wyzwaniem. W tym tomiku zwierzątka zostały uporządkowane według miejsc, w których można je spotkać (dom, park, las, góry, morze, łąka, wieś,terrarium, Antarktyda, Afryka i zoo). Rozkładówka z łąką to prawdziwy hit, bo to obecnie ulubione miejsce zabaw mojego dziecka. 
 
Kapitan Nauka
Kapitan Nauka
Nie mniejszym powodzeniem cieszy się tomik „Pojazdy”. Wszystkie środki transportu zostały pogrupowane według miejsc, w których znajdują się najczęściej (łącznie z kosmosem, morzem i maszynami, które pracują w górach). Ponadto autorka zwraca uwagę na elementy, z których składa się auto, samolot, żaglówka i łódź podwodna, a tym samym zaspokaja dziecięcą ciekawość w 100%. I tak wszystkie pojazdy są arcyciekawe, ale jak łatwo się domyślić najwięcej emocji wzbudza wóz strażacki, samochód policyjni i karetka. Krótko mówiąc pozycja obowiązkowa dla każdego małego chłopca!

Kapitan Nauka
Kapitan Nauka
Kapitan Nauka
Natomiast w tomiku „W domu i w ogrodzie” znajdziemy wszystko to, co nas otacza na co dzień. Autorka porusza się po wszystkich pomieszczeniach w domu, nazywa kolejne rzeczy i sprzęty. W końcu przechodzi do ogrodu, gdzie zachwyca się przyrodą, wymienia przedmioty służące głównie do relaksu i zabawy, a także robi szybki przegląd owoców, warzyw oraz narzędzi ogrodowych. Każda książeczka z serii „100 pierwszych słówek” jest śliczna i estetyczne zilustrowana, ale graficznie najbardziej podoba mi się właśnie „W domu i w ogrodzie”. Kreska Katarzyny Fus ma w sobie mnóstwo miękkości i czułości, a artystka w prosty sposób tworzy ciepły i swojski klimat (lisek śpiący w norze zmiażdżył mi serce swoją słodyczą!).
Kapitan Nauka
„100 pierwszych słówek” to świetna seria dla wszystkich maluchów. Różnorodna tematycznie i graficznie natychmiast podbije serca małych czytelników, uwrażliwi nie piękno, pozwoli oswoić bliższe i dalsze otoczenie, będzie doskonałym przewodnikiem po otaczającym nas świecie, a przede wszystkim pomoże w rozwoju mowy i poznawaniu nowych słów. Dla mnie bomba! Ignaś również poleca :)
Kapitan Nauka

Komentarze