Puzzlove szaleństwa z Kapitanem Nauką, czyli nowa seria „Układanki malucha”

Kapitan Nauka

Szalejemy ostatnio z układaniem puzzli, czyli bawimy się nowościami od Kapitana Nauki. Trzy zestawy z serii „Układanki malucha” idealnie wpasowują się w gust Ignasia, są bajecznie kolorowe, a przy tym ćwiczą małe rączki i logiczne myślenie, bo tym razem nie chodzi tylko o ułożenie obrazka, ale o pogłówkowanie dlaczego akurat te elementy do siebie pasują. 


 
Kapitan Nauka
„Układanki malucha. Co pasuje?” to trzyelementowe puzzle, które ukazują powiązania między obrazkami, a tym samym uczą wyciągania odpowiednich wniosków. I tak na środkowym elemencie znajduje się pełna ilustracja, a zadaniem malucha jest dopasowanie boczków, czyli elementu z pewnej i lewej strony, które są powiązane z obrazkiem ze środka. Przykład? Tort ze świeczkami na środkowym obrazku łączy się z tortem i świeczkami, które znajdują się na dwóch osobnych elementach. Trudne? Dla najmłodszych na pewno, chociaż mój dwulatek dobrze sobie radzi z wyszukiwaniem odpowiednich kafelków i łączeniem ich w całość. Dla ułatwienia ilustracje różnią się od siebie kolorem tła, więc przy okazji możemy z maluchem powtarzać kolory. 
 
Kapitan Nauka

Kapitan Nauka


Kapitan Nauka
„Układanki malucha Znajdź zwierzę” to zestaw dwuelementowych puzzli, w których musimy wyszukać zwierzątka z pojedynczych obrazków na bardziej szczegółowych ilustracjach. Sporym utrudnieniem jest tu zbliżona gama kolorystyczna, czyli dużo błękitów i zieleni. Dlatego maluchy muszą wysilić szare komórki i skupić się na zadaniu. Cieszę się, że spece od Kapitana Nauki postawili na niestandardowy zestaw zwierzaków, więc zamiast pieska i krówki, mamy np. pajączka (ulubiony zestaw mojego synka!), motylka, rybkę, ptaszka, małpkę, pingwinka. Takie oryginalne zestawienie poszerza dziecięcy zasób słów oraz pozwala pokazać najmłodszym jak różnorodny fascynujący jest świat fauny.
 
Kapitan Nauka


Zestaw „Układanki malucha Kształty” składa się z 10 dwuelementowych puzzli. Rozpoznawanie kształtów jest trudne, a przynajmniej mojemu synkowi sprawia najwięcej trudności. Dlatego ten zestaw jest dla mnie szczególnie cenny, bo sprytnie wymyślone ilustracje uczą rozpoznawania podstawowych kształtów w codziennym życiu. I tak maluch zaczyna kojarzyć, że domek to kwadrat, słoneczko – koło, a żagiel przypomina trójkąt. Tego typu wiedza przyda się dzieciom na późniejszym etapie rozwoju, kiedy będą uczyć się rysować, bo pozwoli zauważyć, że z kilku podstawowych figur geometrycznych można wyczarować prawdziwe cuda. 

Kapitan Nauka
Wszystkie zestawy z serii „Układanki malucha” przeznaczone zostały dla najmłodszych dzieci w wieku od roczku do trzech lat. Zabawa z puzzlami wspiera rozwój motoryki małej, ćwiczy spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz trenują umiejętności manualne. Poręczny rozmiar układanek pozwala dzieciom skupić się na wszystkich elementach i wskazywać te, których aktualnie szukamy. Puzzle łączą się ze sobą bez problemu, więc nawet maluszki, które mają jeszcze problem z precyzyjnym posługiwaniem się rączkami powinny sobie poradzić z dopasowaniem elementów (u tych najmłodszych mile widziana ewentualna pomoc rodziców). Do tego śliczne, nasycone kolory i urocze ilustracje przyciągają uwagę i sprawiają, że puzzle układa się z prawdziwą przyjemnością. Ponadto warto wspomnieć, że wszystkie układanki zostały wyprodukowane z Polce z najwyższą starannością i troską o bezpieczeństwo najmłodszych.

W serii ukazały się:

Komentarze

Prześlij komentarz