Oceaniczne memorki, czyli słonecznie ciepła CzuCzu gra :)

Moją ulubioną grą w dzieciństwie było klasyczne memory, w które grałyśmy z mamą używają kart do „Piotrusia”. Ach, to była zabawa, która nie nudziła mi się nigdy. Dlatego na widok gry memorki – ocean serce zabiło mi mocniej. Dziecięce emocje wróciły, a łza wzruszenia zakręciła mi się w oku. Tym bardziej cieszę się, że za całe zamieszanie odpowiada nasze ukochane CzuCzu.

Memory to gra stara jak świat, więc jestem pewna, że każdy zna jej zasady. Mówiąc najprościej chodzi o odkrywanie kafelków w poszukiwaniu par tych samych ilustracji. W wersji CzuCzu dostajemy okrągłe żetony przedstawiające 15 par różnych zwierzaków zamieszkujących oceaniczne głębiny. Na szczęście twórcy postawili na nietypowy zestaw bohaterów. Dzięki temu mamy okazję na poszerzenie słownictwa malucha oraz zaprezentowanie mu zwierzaków, które trudno spotkać w codziennych okolicznościach (no dobra, zdarza się, że ktoś ma w domu rybki, ale taka ośmiornica to już nie lada atrakcja).


Gra przeznaczona została dla dzieci od drugiego roku życia. Oczywiście na początek warto szukać par mając żetony odwrócone obrazkami do góry, zmniejszyć ilość kafelków, żeby dostosować poziom gry do możliwości malucha. Zobaczycie jak szybko dwulatek łapie o co chodzi i z jaką radością bierze udział w rozgrywce. Siła memorków tkwi w ich prostocie, bo chyba nie ma łatwiejszej i mniej skomplikowanej zabawy, która w lepszy sposób ćwiczy pamięć, koncentrację i spostrzegawczość.

Ilustracje niezastąpionej Agnieszki Malarczyk są jak zawsze prześliczne. Tym razem autorka trochę pokomplikowała sytuację, bo podobne do siebie morskie zwierzaki mogą być odrobinę mylące, ale dzięki temu rozgrywka wzbudza więcej emocji i gwarantuje niekontrolowane wybuchy śmiechu. Dodatkowo żetony zostały zapakowane w małe, estetyczne pudełeczko, dzięki temu nasze memorki możemy zabrać ze sobą wszędzie. Plaża, albo chociaż koc rozłożony przy basenie wydają się być idealnym miejscem na rodzinne rozgrywki. Polecam z całego serca :)

PS
Wszystkie  CzuCzu produkty można kupić w firmowym sklepie internetowym, dobrych księgarniach, a nawet Rossmanie. W razie pytań piszcie śmiało, chętnie rozwieję wszelakie wątpliwości. 

Komentarze

  1. Baaardzo fajne :) sama pamiętam jak się bawiłam w podobne gry. Teraz to wszystko jest takie kolorowe, dopracowane :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz