Dzień Dziecka na horyzoncie, czyli 9 pomysłów na prezenty od Kapitana Nauki

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami. Polecam Wam na co dzień mnóstwo fantastycznych książek i gier, które idealnie nadają się na tę okazję, ale dla leniwych postanowiłam przygotować krótką prezentową ściągawkę. Skupiłam się na marce Kapitan Nauka z dwóch powodów. Po pierwsze to polska firma, a swoich trzeba wspierać, a po drugie wszystkie ich produkty, które mamy są doskonałe jakościowo, a także dostarczają nam mnóstwo frajdy.


→ dla maluszków do 3 lat:
 

Edukacyjne książeczki i karty obrazkowe stymulują wzrok malucha już od pierwszych dni życia. Zabawa z materiałami korzystnie wpływa na rozwój słuchu, wzroku i mowy niemowląt, a przede wszystkim buduje więź między opiekunami a dzieckiem.
Na czarno-białych rysunkach maluch zobaczy zwierzęta, proste wzory i kształty, a także przedmioty z najbliższego otoczenia. Realistyczne obrazki ułatwią mu późniejsze rozpoznawanie przedstawionych na nich elementów w rzeczywistości.
 

Układanki malucha to zestawy dwu- i trzyelementowych puzzli, które wspomagają wszechstronny rozwój dziecka. Podczas zabawy z puzzlami dzieci ćwiczą koordynację oko-ręka, spostrzegawczość i koncentrację.
Kolorowe puzzle zainteresują malucha, a piękne ilustracje o nasyconych barwach zachęcą do długiej i rozwijającej zabawy.
Naszą szczegółową opinię o puzzlach możecie przeczytać w recenzji Puzzlove szaleństwa z Kapitanem Nauką, czyli nowa seria „Układanki malucha”.
 
Seria „Loteryjka” oferuje niezwykle proste gry dla maluchów i przedszkolaków polegające na wyszukiwaniu szczegółów i dopasowaniu obrazka na żetonie do odpowiedniego miejsca na planszy. W każdym pudełku znajduje się 6 bajecznie kolorowych plansz i 36 okrągłych żetonów. Proste zasady gry zrozumie nawet dwulatek, a kolejne warianty o różnym stopniu trudności sprawdzą się w zabawie ze starszymi dziećmi (4- i 6-latkami). Szczegółowość ilustracji, przygotowanych przez utalentowanych polskich ilustratorów, została dostosowana do możliwości percepcyjnych dzieci w poszczególnym wieku. Loteryjki rozwijają spostrzegawczość, pamięć i refleks, a przy tym gwarantują świetną, emocjonującą rozrywkę dla całej rodziny.

Docenione również przez nas, o czym informowaliśmy w naszej recenzji Kapitalna gra dla najmłodszych, czyli „Loteryjka” od Kapitana Nauki.


→ dla przedszkolaków 3-6 lat:

Kapitan Nauka zaprasza najmłodszych na wycieczkę po łące i wsi. Podczas tej wspaniałej przygody dzieci poznają charakterystyczne dla tego środowiska zwierzęta i rośliny oraz dowiedzą się, jak dbać o przyrodę.
100 zabaw z bocianem Stefanem to wyjątkowy zestaw rozwijających zadań dla trzy- i czterolatków, który zapewni opiekunom i dzieciom wiele godzin wspólnej, angażującej rozrywki. Frapujące zadania przedstawione w książce i na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach przybliżą dziecku świat przyrody, wzbogacą słownictwo i pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Dzięki zabawom rozwijającym wiedzę o naturalnym otoczeniu dziecko odkryje również nowe obszary swoich zainteresowań.
100 różnorodnych zadań zostało dostosowanych do zdolności percepcyjnych dzieci w tym wieku. Zestaw doskonali kompetencje matematyczne (m.in. liczenie w zakresie 1-5), przyrodnicze i językowe, ponadto uczy samodzielnego szeregowania przedmiotów, określenia relacji w przestrzeni, a także pozwala ćwiczyć koncentrację i spostrzegawczość. Ćwiczenia przygotowane przez doświadczonych pedagogów wspierają rozwój grafomotoryczny i przygotowują do nauki pisania i liczenia, a dzięki specjalnemu, suchościeralnemu flamastrowi dołączonemu do zestawu można je wykonywać wielokrotnie.
Kto zostanie mistrzem gotowania na czas? Kto pierwszy trafi kulinarne bingo i nazwie wszystkie produkty po angielsku? Co ugotujesz na obiad? Pyszną zupę jarzynową czy chrupiącą pizzę? Wybierz danie, skomponuj składniki i... smacznego!
12 wciągających wariantów gry edukacyjnej opartej na uwielbianej przez dzieci zabawie w gotowanie to gwarancja emocjonującej rozrywki zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak i dorosłych. Rozbudź w dzieciach kulinarną wyobraźnię! Pomoże w tym bogata zawartość pakietu: 4 talerze z potrawami, 8 list zawierających po 6 produktów oraz 36 żetonów z składnikami potraw i dodatkowymi produktami.
Dzięki grze dzieci poznają nazwy popularnych produktów i nauczą się, jak przygotować kilka popularnych dań, a przy okazji będą ćwiczyć pamięć, refleks, spostrzegawczość i koncentrację. Umiejętność współdziałania z innymi graczami przyda się również amatorom kulinarnych eksperymentów i głodnym wrażeń graczom-rozrabiaczom. Wspólna, rodzinna rozgrywka będzie również doskonałą inspiracją do rozmów o zasadach zdrowego odżywiania i zachętą do wspólnego gotowania.

Gra edukacyjna „Zwierzaki bystrzaki” to wyjątkowa propozycja rozrywki dla całej rodziny. Wyrusz do lasu tropikalnego na poszukiwania egzotycznych zwierząt i ćwicz spostrzegawczość. Przyda się koci refleks i bystre oko!
W bajecznie kolorowym pudełku znajdziesz planszę, 80 kart i 24 żetony. Instrukcja proponuje aż 11 różnorodnych wariantów rozgrywki z wykorzystaniem części lub wszystkich elementów, które można dostosować do wieku i upodobań graczy.
Kapitalne ilustracje Magdaleny Popovics przeniosą do tropikalnego lasu i małych, i dużych, a trwałe żetony wykonane z grubej tektury przetrwają niejedną rozgrywkę.
Podejmijcie wyzwanie i sprawdźcie, komu nie umknie żaden szczegół!

→ dla starszaków od 6 lat:

Którego z ośmiu unikalnych kameleonów brakuje na karcie, a który występuje dwa razy? Ćwicz oko i refleks z kameleonem Leonem! Spostrzegawczość z kameleonem Leonem to propozycja rozwijającej zabawy, która wciągnie całą rodzinę.
W zestawie znajduje się książka oraz 48 kolorowych, dwustronnych kart do gry. Poradnik dla opiekunów autorstwa doświadczonej psycholożki zawiera wskazówki, jak rozwijać koncentrację u dzieci w wieku 6-9 lat. Karty można wykorzystać do ćwiczeń zgodnie ze wskazówkami zawartymi w książce albo grać nimi w Spostrzegawczość, wciągającą grę nie tylko dla dzieci!
W zależności od wieku i liczby uczestników można wybrać któryś z pięciu opisanych w książce wariantów gry lub wymyślić własny. Bez względu na okoliczności gra Spostrzegawczość to gwarancja świetnej, wspólnej zabawy!
Wszystkie kameleony to autorskie grafiki Magdaleny Popovics.

Detektyw Motyw ma przed sobą wiele trudnych zagadek do rozwiązania. Pomóż mu znaleźć wyjście z labiryntu, rozszyfrować sekretną wiadomość, rozwiązać sudoku i odkryć brakujące elementy w zestawach znaków!
Koncentracja 100 zabaw z detektywem Motywem to wyjątkowy zestaw dla dzieci w wieku 6-9 lat. Składa się z książki dla opiekunów oraz 48 dwustronnych, zmywalnych kart z zadaniami dla dzieci. W książce autorstwa doświadczonej psycholożki opiekunowie i rodzice znajdą przydatne informacje i wskazówki, jak wspierać rozwój koncentracji uwagi u dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Różnorodne zadania na ścieralnych kartach zostały dostosowane do zdolności percepcyjnych uczniów w wieku 6-9 lat. Dzięki nim dzieci rozwijają zdolność koncentracji uwagi, ćwiczą precyzję i spostrzegawczość. Zestaw 100 zabaw wspiera rozwój grafomotoryczny i przygotowuje do nauki pisania, a dzięki dołączonemu, suchościeralnemu flamastrowi można je wykonywać wielokrotnie.
 
 

Którędy iść, by wydostać się z labiryntu? Jak złamać tajemny szyfr?
Kapitalne łamigłówki (7-8 lat) to prawdziwa gratka dla amatorów zagadek logicznych. Ponad 100 wciągających, podchwytliwych zadań ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi, myślenie logiczne i dedukcję, a przede wszystkim gwarantuje świetną, twórczą zabawę!
Wyzwanie można podjąć samemu albo zaprosić do pasjonującej rozgrywki inne dzieci. Wspólna zabawa w duchu grywalizacji będzie wymagać bystrego oka i refleksu, a dodatkowo zapewni wiele godzin wciągającej rozrywki!
Do współpracy przy Kapitalnej serii zagadek i łamigłówek zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy. Kapitalne ilustracje Macieja Łazowskiego pobudzają dziecięcą wyobraźnię i uatrakcyjniają zabawę.
Ponad 100 stron spięto plastikową sprężynką, aby umożliwić dzieciom swobodne rozwiązywanie zadań. Wygodny format Kapitalnych łamigłówek zmieści się w kieszeni i sprawdzi w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, na spacerze czy w poczekalni.

PS
Opisy i ilustracje pochodzą ze strony Kapitana Nauki.

Komentarze

  1. U nas syn doskonale wie, co chce dostać, tle że... to się mu codziennie zmienia ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz