Puzzle CzuCzu cyferki - mały zestawik, dużo radości :)

Puzzle CzuCzu cyferki to jedna z ostatnich propozycji naszej ulubionej marki. Mały zestawik sprawia Ignasiowi mnóstwo radości, tym bardziej, że niewielki rozmiar pudełeczka powala zabrać go ze sobą wszędzie. Tym sposobem CzuCzu pociąg układaliśmy nawet… w ogródku!


Puzzle cyferki powstały z myślą o maluchach, które rozpoczynają naukę liczenia do dziesięciu. CzuCzu ekipa sugeruje na opakowaniu, że zestaw skierowany jest do dzieci od 3 roku życia. Jeśli chodzi o liczenie, to jak najbardziej zgadzam się z założeniami producenta. Jednak sama układanka jest na tyle prosta, że dwulatki, a nawet młodsi puzzlospecjaliści, poradzą sobie z zabawą. Oczywiście niezbędna jest tutaj obecność rodziców, którzy pomogą uszeregować wagoniki w odpowiedniej kolejności. U nas wygląda to tak, że szybko układam wagoniki, a później udaję maszynistę, który woła kolejnych pasażerów wymieniając ich nazwę i liczbę. Ignacy chętnie daje się wciągnąć w zabawę i z radością wyszukuje odpowiednie kafelki, które samodzielnie łączy z wagonikami. Później odliczamy od 1 do 10 sprawdzając czy wszystko jest na swoim miejscu, a następnie CzuCzu pociąg rusza w trasę po pokoju. Kończy się zwykle tym, że muszę puzzle wyciągać spod dywanu, bo akurat tam Mały przewiduje stację końcową :) 
 
 


Jako wielka fanka puzzli jestem oczarowana zestawem CzuCzu cyferki. Jak zwykle w przypadku tej marki ilustracje są prześliczne. Agnieszka Malarczyk po raz kolejny spisała się na medal. Sam dobór pasażerów jest zaskakujący, bo obok wiewiórek, sów czy myszek, mamy również dynie, arbuzy, robaczki, biedronki. Brawa dla autorki za oryginalne podejście do tematu! Do tego puzzle zostały starannie i estetycznie wykonane, łączą się bez problemu, a sczepione wagoniki wytrzymują nawet przeciąganie po podłodze przez cały pokój. O zaletach zabawy puzzlami wspominałam już mnóstwo razy, ale znów powtórzę, że układanie puzzli wycisza, uczy cierpliwości, ćwiczy motorykę małą, rozwija wyobraźnię i logiczne myślenie, zapewnia doskonałą rozrywkę, a także (w kontakcie z wartościowymi ilustracjami) kształtuje poczucie piękna i zmysł estetyczny. Polecam z całego serca 💙

PS
Wszystkie  CzuCzu produkty można kupić w firmowym sklepie internetowym, dobrych księgarniach, a nawet Rossmanie. W razie pytań piszcie śmiało, chętnie coś podpowiem :)
 

Komentarze

  1. Mój synek dopiero od niedawna zaczął układać puzzle, bo do tej pory tylko nimi rzucał. Uwielbia pojazdy, w tym pociągi i różne zwierzątka, więc te puzzle byłyby idealne dla Jasia. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne :). Też lubimy Czu Czu. Dwuelementowe "Pojazdy" były u nas przebojem. Wrzucam recenzję na naszą grupę o grach https://www.facebook.com/groups/grydladzieci/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz