Kapitalna gra dla najmłodszych, czyli „Loteryjka” od Kapitana Nauki


Wiele razy chwaliłam się, że Ignaś układanie puzzli ma we krwi. Od niedawna bawimy się również pierwszą planszówką mojego synka i wiecie co? To dopiero jest hit! Mowa tu oczywiście o grze „Loteryjka - zwierzęta” od Kapitana Nauki.W skład serii „Loteryjka” wchodzi sześć różnych zestawów dla dzieci w rożnym wieku. My mamy wersję ze zwierzątkami przeznaczoną dla maluszków od 2 roku życia. Gra składa się z 6 kolorowych plansz oraz 36 żetonów. Na każdej planszy znajduje 6 ilustracji zwierząt pogrupowanych według ich naturalnego środowiska. I tak możemy podziwiać naszych domowych przyjaciół, mieszkańców lasu, łąki, wiejskiego gospodarstwa, sawanny i arktycznej krainy lodu. 
 

Zasady gry są niezwykle proste, bo w zabawie rozchodzi się o to, żeby dopasować zwierzątka z żetonów do tych widocznych na planszach. W pierwszej, podstawowej wersji dla najmłodszych graczy, należy przygotować tylko jedną tekturkę i 6 pasujących żetonów oraz poprosić dziecko o wskazanie tych samych bohaterów. Kiedy maluch opanuje już podstawy i bez problemu będzie radził sobie z układaniem wszystkich plansz, wówczas można pójść o krok dalej rozszerzyć zasady gry o kolejny poziom trudności. W sumie mamy do dyspozycji 4 warianty zabawy, łącznie z tym, w którym do gry włącza się kilku graczy. Ilustracje Macieja Łazowskiego, którego znamy z publikacji „Na tropie angielskich słówek” (zoo w jego wykonaniu jest bombowe!), są zawadiackie i zabawne. Zwierzaki wyglądają jakby coś kombinowały i już za moment miały zamiar rozpocząć harce i psoty. Chyba nie muszę wspominać, że dzieci natychmiast wyczuwają łobuzerskie intencje rysunkowych bohaterów i z ochotą przystępują do zabawy. Humorystyczne ilustracje Łazowskiego na mnie też działają pobudzającą i za każdym razem kiedy gramy w Loteryjkę, to kusi mnie, żeby coś napsocić.

Elementy gry zostały wykonane z grubej tekturki, więc nie grozi im zniszczenie nawet przy wielokrotnym używaniu. Dziecięca wyobraźnie nie ma granic, dlatego Ignaś buduje z żetonów wieże, wielką frajdę sprawia mu również wrzucanie ich do słoika (coś na kształt skarbonki). Natomiast same karty służą nam również do nazywania zwierząt, opowiadania krótkich, szalonych historyjek i wydawania śmiesznych dźwięków.

Jeśli szukacie pierwszej gry dla swoich maluchów, to trafiliście idealnie. „Loteryjka – zwierzęta” od Kapitana Naulki jeśli śliczna, solidnie wykonana, zapewnia doskonałą zabawę, pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość i logiczne myślenie, ćwiczy motorykę małą i wspiera rozwój mowy poprzez nazywanie zwierząt i wydawanie dźwięków. Polecam z całego serca. Bawcie się dobrze!

W serii ukazały się również:
Gra Loteryjka Kolory 2+
Gra Loteryjka Ubrania 3+
Gra Loteryjka Świat 3+
Gra Loteryjka Recykling 4+
Gra Loteryjka Rodzinka 4+
 
 
 

Komentarze

  1. Ten jeż na obrazku mnie rozwala, wygląda jak jakiś turbojeż na sterydach ;) Ale w pozytywnym sensie, taka grafika z jajem :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz