Dla roczniaków i dwulatków, czyli seria „Krok po kroku” od wydawnictwa Wilga

 

„Krok po kroku” to nowa seria wydawnictwa Wilga, przeznaczona dla maluszków, które na własnych nóżkach ruszają na podbój świata.


Książeczki powstały z myślą o roczniakach i dwulatkach, bo poruszana w nich tematyka dotyczy bezpośrednio szkrabów w tym wieku. W serii ukazały się cztery tytuły: „Siku na nocniku”, „Myjemy ząbki”, „Pa, pa smoczku!” i „Zasypianka wyliczanka”. Pełne humoru wierszyki autorstwa Urszuli Kozłowskiej rozbawią małych czytelników i ich rodziców oraz pozwolą oswoić sprawy, które są przełomowe w rozwoju najmłodszych, a przez to mogą wzbudzać strach. Bo umówmy się, kwestia rozstania ze smoczkiem wzbudza u dzieci mnóstwo emocji. Podobnie jest z nauką korzystania z nocniczka i codziennym myciem ząbków. Natomiast Hania i Staś, czyli mali bohaterowie wierszyków, na własnym przykładzie pokażą najmłodszym jak okiełznać lęki i z uśmiechem wskoczyć na kolejny poziom dorastania. Natomiast książeczka „Zasypianka wyliczanka” ma najbardziej relaksacyjny charakter. Rytmiczna treść pomoże się wyciszyć oraz ukołysać maluchy do snu. 

Siku na nocniku
Myjemy ząbkizasypianka wyliczanka
 
Ilustracje Agnieszki Matz to sama słodycz. Obrazki są śliczne i rozkoszne, ale mają w sobie pewną prostotę, która nie rozprasza małych czytelników i nie przytłacza ich zbyt wieloma szczegółami. Fajnie, że autorki zdecydowały się na spójną treść i szatę graficzną, bo bohaterami wszystkich tomików jest ta sama rodzina. Solidne wykonanie (całokartonowe strony, bezpiecznie zaokrąglone rogi), przyjazna szata graficzna i prosty tekst sprawiają, że książeczki można z powodzeniem pokazywać już kilkumiesięcznym dzidziusiom. Na zrozumienie treści jeszcze przyjdzie czas, natomiast samo oglądanie obrazków razem z rodzicami jest dla małego człowieka wielkim przeżyciem, doskonale pomaga w budowaniu więzi i daje dziecku poczucie bezpieczeństwa.

💛💙💛
Urszula Kozłowska, Myjemy ząbki, Pa, pa smoczku!, Siku na nocniku, Zasypianka wyliczanka, il. Agnieszka Matz, wyd. Wilga, Warszawa 2018. 
 

Komentarze

  1. To świetna seria, którą bardzo lubimy z synkiem. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przy tych wszystkich "problemach" i "problemikach" każde wsparcie jest potrzebne!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz