„Na tropie angielskich słówek”, czyli nauka języka angielskiego z Kapitanem Nauką


Publikacja „Na tropie angielskich słówek” od Kapitana Nauki to książka wielozadaniowa, która doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku dwuletniego malucha i dziesięcioletniego ucznia. Jak to możliwe? Już wyjaśniam!


Podstawowym założeniem tomiku jest pomoc dzieciom w nauce angielskich słówek poprzez dobór odpowiednich skojarzeń. Dlatego mogą z niej korzystać zarówno przedszkolaki, które dopiero zaczynają przygodę z językiem angielskim, jak i dzieci szkolne, w celu usystematyzowania zdobytej wiedzy. Wszystko skupia się tutaj na dwunastu wielkich i kolorowych planszach, które zostały przygotowane przez jedenastu ilustratorów. Różnorodność wizualna i tematyczna jest zdecydowaną zaletą, bo dzieci nie mają czasu się nudzić, a przy okazji rozwijają poczucie piękna i kształtują swój gust. 

Nauka poprzez zabawę jest najlepsza, a tutaj dodatkowo opiera się na zasadzie skojarzeń. Dzięki temu dzieci zapamiętują słówka, zwroty i proste zdania intuicyjnie, jakby mimochodem, podczas oglądania ilustracji, wymyślania historyjek, tropienia szczegółów ukrytych na obrazkach. Słówka, o których mowa w książce, to właściwie same podstawy nauki języka angielskiego. Razem z bohaterami ilustracji poznajemy liczby, kolory i kształty, koligacje rodzinne, pory roku i pogodę, przeciwieństwa, części ciała, zwierzęta, emocje i wiele, wiele innych.

 Pory roku (przyroda i pogoda) – Agata Kopff

Przyjęcie domowe (moja rodzina) – Katarzyna Fus

W krainie czarów (zabawki) – Katarzyna Urbaniak

„Na tropie angielskich słówek” to solidna, całokartonowa książka, którą mój niespełna dwuletni synek wprost uwielbia. Zamiast uczyć go angielskiego skupiam się na razie na nauce mówienia w ogóle, a to imponujące tomiszcze nadaje się do tego doskonale! W końcu na ilustracjach znajdziemy praktycznie wszystko to, co dotyczy i interesuje takiego malucha. Na placu zabaw powtarzamy części ciała, w zoo opowiadamy sobie o zwierzętach, u malarza w pracowni szukamy odpowiednich kolorów (żółty Ignaś lubi najbardziej). A to dopiero początek, bo ilustracje są tak barwne, wesołe i szalone, że za każdym razem znajdujemy nowe szczegóły, których wcześniej nie zauważyliśmy. Każda rozkładówka doskonale rozwija wyobraźnię Ignasia, a mnie prowokuje do wymyślania kolejnych historyjek.

W ogóle strona graficzna publikacji nie przestaje mnie zadziwiać. Obrazki są piękne i dopracowane w każdym calu, a ich bohaterowie zachęcają do wspólnej zabawy. Dzieci bez problemu przeskakują między tematami i łatwo odnajdują się w różnorakich stylistykach, dlatego pomysł, żeby każdą rozkładówkę powierzyć innemu autorowi okazał się strzałem w dziesiątkę (tylko Katarzyna Urbaniak jest autorką dwóch ilustracji). Sama nie potrafię zdecydować, która plansza podoba mi się najbardziej, bo natychmiast zaczynam się miotać i zmieniać zdanie. Na szczęście Ignaś nie ma tego problemu i od razu wskazuje dwie ilustracje, czyli statek piracki autorstwa Kamili Kozłowskiej (śpiewam przy tym okolicznościową piosenkę, która raczej nie nadaje się do publicznego cytowania) i planetę dziwolągów Marcina Minora.

Statek piracki (liczby) – Kamila Kozłowska

Planeta dziwolągów (przymiotniki i przeciwieństwa) – Marcin Minor

„Na tropie angielskich słówek” to książka dla każdego. Dla maluszków, które dopiero uczą się mówić oraz dla przedszkolaków i uczniów rozpoczynających naukę języka angielskiego. Dla tych, którzy szukają inspiracji do zmyślania różnych historii oraz dla wielbicieli pięknych publikacji. Kapitan Nauka serwuje nam solidną dawkę rozsławionej na całym świecie polskiej ilustracji. Cudo! Gwarantuję, jest na co popatrzeć i czym się zachwycić! Polecam z całego serca.
PS
Na zachętę podrzucam Wam spis rozkładówek i ilustratorów:

• Statek piracki (liczby) – Kamila Kozłowska
• Pory roku (przyroda i pogoda) – Agata Kopff
• W pracowni malarza (kolory i kształty) – Daria Bidzińska
• W krainie czarów (zabawki) – Katarzyna Urbaniak
• Przyjęcie domowe (moja rodzina) – Katarzyna Fus
• Na tropie złodzieja (przyimki) – Paulina Wyrt
• W zoo (zwierzęta dzikie i gospodarskie) – Maciej Łazowski
• W lunaparku (emocje) – Katarzyna Urbaniak
• W mieście (środki transportu) – Tomasz Kowal
• Plac zabaw (części ciała i ubrania) – Katarzyna Kołodziej
• W kawiarni (jedzenie) – Robert Romanowicz
• Planeta dziwolągów (przymiotniki i przeciwieństwa) – Marcin Minor

W zoo (zwierzęta dzikie i gospodarskie) – Maciej Łazowski

 Plac zabaw (części ciała i ubrania) – Katarzyna Kołodziej

Komentarze

 1. Wow, cudowne wydanie. Koniecznie muszę nabyć - przyda mi się na zajęcia z dziećmi z angielskiego :)

  pozdrawiam,
  toukie z ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wydanie, zachęca do nauki a to najważniejsze. Czuję, że moim córkom by się spodobało

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna grafika - od dziecka lubiłam ilustracje z wieloma szczegółami :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz