Marcowe harce z wydawnictwem Aksjomat


Lubicie niespodzianki? Ja niekoniecznie, no chyba, że są to niespodzianki książkowe! Ostatnio listonosz przyniósł nam nieoczekiwaną paczkę od wydawnictwa Aksjomat, w której znaleźliśmy różne książeczki-łamigłówki dla przedszkolaków. Takie atrakcje muszą na Ignasia jeszcze trochę poczekać, ale Was zapraszam na szybki przegląd Aksjomatowych nowości.


W skład serii Quizów przedszkolaka wchodzą 4 malutkie książeczki do wspólnej zabawy dzieci i rodziców. Na każdej stronie znajduje się jedna zgadywanka. Pytania nie są trudne, ale w świetny sposób sprawdzają wiedzę ogólną naszych pociech, rozwijają ciekawość świata oraz uczą nowych rzeczy. W dodatku wszystkie ilustracje są czarno-białe, więc aż się proszą o pokolorowanie, a przez to wspierają rozwój kreatywny dzieciaków. 

W serii dostępne są tytuły:
 • „Quiz przedszkolaka ze słonikiem”
 • „Quiz przedszkolaka z delfinkiem”
 • „Quiz przedszkolaka z papużką”
 • „Quiz przedszkolaka z tygryskiem”Kolejna ciekawa książeczka, to „Łamigłówki mądrej główki” przeznaczone dla dzieci w wieku 6-7 lat. Pamiętam, że w dzieciństwie uwielbiałam podobne pisemka, dlatego mama kupowała mi regularnie kolejne tytułu. Dlatego na widok „Łamigłówek...” serce zabiło mi szybciej, a samo przeglądanie książeczki sprawiło, że dziecięce emocje dały o sobie znać. Wśród wszystkich zadań znajdziemy między innymi labirynty, plątaniny, wyszukiwanie różnic, kolorowanie według legendy, krzyżówki, rebusy, łączenie kropek, a nawet proste zadania matematyczne. Krótko mówiąc - świetna zabawa gwarantowana! 

Natomiast jeśli chodzi o Aksjomatowe magazyny, to „Akademia Malucha” i „Abecadło” znów pękają w szwach od uciech, atrakcji i świetnych pomysłów. Dominującym tematem jest oczywiście wiosna, która zmierza do nas wielkimi krokami.


 I tak w „Akademii Malucha” przeczytamy wspólnie wierszyk „A psik!”o kapryśnej, marcowej pogodzie, z zajączkiem Antosiem przeżyjemy wielką przygodę, razem z Zosią zaopiekujemy się chorym Kubą, pójdziemy na lekcję muzyki do pani Sowy, poznamy historię małego Misia, który nie chciał spać. Ponadto poznamy literki E i F, a także cyfrę 3 i cztery nowe słówka po angielsku. W ramach relaksu po nauce rozwiążemy kilka łamigłówek, pokolorujemy obrazki, ponaklejamy naklejki i poeksperymentujemy w kuchni. I tylko na nudę zabraknie czasu. 

Z kolei lekturę „Abecadła”rozpoczniemy od wesołego wierszyka „Marzec w oknie” (ja też teraz głownie marzę i marznę), przypomnimy sobie najważniejsze marcowe daty, poćwiczymy czytanie, poznamy literki U oraz E, a także cyfry 5 i 6. Do tego razem z Leonem powtórzymy angielski oraz przeprowadzimy ciekawy, ciepło-zimny eksperyment. Myszka Zuzia odpowie na trzy ważne pytania i zaprosi wszystkich do wesołej zabawy. Bo pozostała część numeru to już tylko harce, śmiechy, łamigłówki. Aha, pamiętajcie, że Zuzia i Leon zachęcają również do wzięcia udziału w konkursach. Do wygrania same fajne nagrody, więc i ja zapraszam :)

Komentarze

 1. Rewelacja ! Quiz-y są świetne, bardzo mi się podobają. A czasopisma, zawsze wywołują we mnie pozytywne emocje. Sama byłam maniaczką ,,gazet" i swoje nastoletnie lata właśnie pamiętam na wszelkich czasopismach... tylko dzisiaj żałuje, że je wszystkie wyrzuciłam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój syn ostatnio polubił tego typu quizy, aż się zdziwiłam, bo do niedawna w ogóle go nie interesowały :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas obecnie etap naklejek ;) jak książeczka edukacyjna nie polega na wyklejaniu, to mogę sobie ją sama rozwiązywać :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakby Ci coś zbywało tych łamigłówek dla 6- i 7-latków, to chętnie przygarnę dla moich kochanych zerówkowiczów i pierwszoklasistów, którzy od rana oblegają bibliotekę :)
  Aga

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz