Ignaś poleca książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka :)


Ignasiowa półeczka ugina się pod ciężarem najróżniejszych książeczek dla najmłodszych. Właściwie więcej nam do szczęścia nie trzeba, ale jest jedna seria, którą uwielbiamy i nie możemy się oprzeć kolejnym tytułom. Mowa tu oczywiście o Akademii Mądrego Dziecka z wydawnictwa Egmont Polska, a konkretnie o tomikach autorstwa Zbigniewa Dmitrocy.


Wierszyki pana Zbigniewa są rymowane, rytmiczne i zabawne, a co najważniejsze poruszają problemy bliskie małemu dziecku. Urocze ilustracje cieszą oko, a największa atrakcją są charakterystyczne dziury, które w zależności od tytułu pełnią rożne funkcje – raz jest to otwarta paszcza głodnego zwierza, innym razem okulary, koła, a nawet nocniczek. 


W książeczce „Kto tutaj pracuje?” autor opowiada o zwierzątkach, które noszą okulary i dzięki nim świetnie radzą sobie w pracy. Dzięki krótkim wierszykom najmłodsi poznają nie tylko różne zawody, ale przede wszystkim mogą oswoić się z okularami i przekonać się, że ich noszenie to fajna sprawa. Cenna rzecz szczególnie dla rodziców dwu-trzy latków, którzy nie bardzo wiedzą jak ugryźć temat i najłatwiej dotrzeć do świadomości małych okularników. Dzięki tomikowi można zacząć urabiać grunt jeszcze znam okulary pojawią się w domu i dziecko założy je na nosek. Mamo chcę jeść!” to żartobliwa opowiastka o małych głodomorach, które głośno upominają się o jedzenie. To z niej wszystkie łasuchy i niejadki dowiedzą się o żywieniowych zwyczajach rożnych zwierząt. Natomiast o charakterze zwierzaków możemy poczytać w tomiku „Lisek i przyjaciele”. Przy okazji lektura wspomaga rozwój społeczny małego czytelnika oraz pozwala oswoić temat nawiązywania pierwszych przyjaźni. Z kolei tomik „Czyj to nocnik?” będzie sprzymierzeńcem rodziców na etapie nauki korzystania z nocniczka. Odpieluchowanie dziecka nie jest łatwą sprawą, na forach internetowych mamy dzielą się rożnymi sposobami na małego buntownika. Ja ze swej strony polecam wspólne czytanie. Również w trakcie posiedzenia na małym tronie. 💙💙💙
Zbigniew Dmitroca, Kto tutaj pracuje?, il. , wyd. Egmont Polska, Warszawa 2017.
Zbigniew Dmitroca, Mamo chcę jeść!, il. , wyd. Egmont Polska, Warszawa 2017.
Zbigniew Dmitroca, Czyj to nocnik?, il. , wyd. Egmont Polska, Warszawa 2018.
Zbigniew Dmitroca, Lisek i przyjaciele, il. , wyd. Egmont Polska, Warszawa 2018.

Komentarze