Ponadczasowe piosenki, wierszyki i wyliczanki w nowej odsłonie, czyli urocze kartonówki od wydawnictwa Aksjomat

wydawnictwo Aksjomat


Kartonowych książeczek ci u nas dostatek, ale nic nie poradzę na to, że nie mogę się oprzeć kolejnym tytułom i nasza domowa kolekcja rozrasta się w zastraszającym tempie. Dlatego dzisiaj zapraszam na szybki przegląd kartonowych nowości z Ignasiowej półeczki.Trzy tomiki, którymi ostatnio się zaczytujemy wydane zostały przez krakowski Aksjomat i tworzą swego rodzaju serię wydawniczą, trącą nieco sentymentalizmem i pokazują, że niektóre teksty są ponadczasowe. W tomikach „Ulubione piosenki dla malucha”, „Matematyczne wierszyki dla malucha” oraz „Paluszkowe zabawy dla malucha” znajdziemy ulubione kołysanki śpiewane przez mamy i babcie oraz wyliczanki i wierszyki, które stanowiły podstawy podwórkowych zabaw. Bo są takie teksty, które się nie starzeją i są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

wydawnictwo Aksjomat

wydawnictwo Aksjomat

wydawnictwo Aksjomat

Wszystkie trzy książeczki są dziesięciostronicowe, mają bezpiecznie zaokrąglone rogi i wykonane zostały z grubego kartonu. Ilustracje Ewy Nawrockiej są ładne i estetyczne, mają w sobie mnóstwo uroku, dobrze komponują się z tekstem i wzbudzają zainteresowanie maluszków. Większość utworów prezentowanych w książeczkach była mi dobrze znana, ale te z „Matematycznych wierszyków dla malucha” okazały się dla mnie zupełnie nowe. Jednak rytmika wierszyków i ich prostota tak łatwo wpadają w ucho, że teraz wydaje mi się, że znam je od zawsze.

Mimo nowoczesnej szaty graficznej lektura tomików smakuje mi oranżadą w proszku i gumą Turbo, wywołuje mimowolny uśmiech na twarzy oraz budzi wspomnienia. Z radością wyśpiewuję Ignasiowi ,,Stary niedźwiedź mocno śpi”, ,,My jesteśmy krasnoludki” czy ,,Jedzie pociąg z daleka”, angażuje do w paluszkowe zabawy powtarzając ,,Idzie kominiarz po drabinie” (toż to świetne ćwiczenia dla małych rączek), a nawet z pamięci recytuję wierszyk o pysznościach i misiowym kubraczku. Świetna zabawa i magiczna podróż w przeszłość w jednym. Czegóż chcieć więcej?

wydawnictwo Aksjomat

wydawnictwo Aksjomat

Komentarze

 1. Na pewno kupię dla mojego chrzesniaka.☺
  Kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydawało mi się, że zostawiałam tu komentarz, ale cóż, internet żyje własnym życiem ;) Takie książeczki są świetne dla maluchów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. OOOO tych nie znamy, a takie lubimy z córcią :) Zamawiam zaraz :) Dzięki za inspirujące książki :)
  Pozdrawiamy, mole książkowe :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz