Moda w pigułce, czyli „ M.O.D.A. Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy” Katarzyny Świeżak i Katarzyny Boguckiej


Specjalistka od mody ze mnie żadna. Wiem co lubię i wiem w czym dobrze wyglądam, więc trzymam się swoich sprawdzonych rozwiązań. Nie śledzę nowości z wybiegów, ani modowych blogów, choć wiem co jest aktualnie na topie, bo promocja odzieży jest tak mocno rozbudowana, ze trudno ją ignorować. Co nie oznacza, że mając na sobie nowości prosto z sieciówek jest się modnym, a tym bardziej, że ma się swój styl, o czym w w fantastyczny sposób opowiadają dwie Kasie – dziennikarka Katarzyna Świeżak i ilustratorka Katarzyna Bogucka.„ M.O.D.A. Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy”, wspólne dzieło wspomnianych wcześniej pań, to świetnie napisana i jeszcze lepiej zilustrowana książka o tym, co najważniejsze w modzie ostatnich 150 lat. Teoretycznie publikacja powstała z myślą o dzieciach, ale w rzeczywistości „M.O.D.A.” jest tak uniwersalna, że z pewnością spodoba się czytelniczkom w każdym wieku. Z lektury dowiadujemy się między innymi czym jest moda i do czego służy. Poznajemy ludzi, którzy mieli największy wpływ na cały modowy świat, a także ich niesamowite, a czasem nawet szalone pomysły. Dowiadujemy skąd wzięły się dżinsy i adidasy, które każdy z nas ma w swojej szafie. A w końcu możemy przekonać się o tym, że wcale nie trzeba być bardzo bogatym ani bardzo szczupłym, żeby być modnym.Krótkie, skondensowane teksty Katarzyny Świeżak są kapitalne. Autorka w prosty i zabawny sposób przybliża czytelnikom modowe zagadnienia, a ich lektura jest prawdziwą przyjemnością. Ale to genialne ilustracje Katarzyny Boguckiej kradną cale show, bo to głównie na nich skupia się uwaga czytelnika. Fenomenalnie dobrane kolory i przede wszystkim charakterystyczna kresa ilustratorki sprawiają, że prace Kasi trudno pomylić z innymi. Jestem jej wielką fanką od dłuższego czasu i marzę o kilku grafikach, które można kupić na jej stronie autorskiej nioska.pl, więc „M.O.D. Ę.” oglądam z radością i za każdym razem zachwycam się nią na nowo.

„M.O.D.A. Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy” to pod każdym względem cudna i wyjątkowa publikacja, której lektura sprawia prawdziwą przyjemność. Dodatkowo czytelnicy z bibliofilskimi zapędami będą usatysfakcjonowani pięknymi ilustracjami oraz solidnym i starannym wydaniem. Osobiście jestem zachwycona! Zarówno jako wymagająca książkomaniaczka, jaki i ignorantka modowa, która dzięki Kasiom mogła nauczyć się czegoś zupełnie nowego.

💙💙💙
Katarzyna Świeżak, M.O.D.A. Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy, il. Katarzyna Bogucka, wyd. Dwie Siostry, Warszawa 2011.Ten i inne tytuły do kupienia w dobrej cenie (z 35% rabatem) na platon24.pl
https://platon24.pl

Komentarze

  1. Świetna grafika, a treść bardzo interesująca. Widzę, że można wiele się z niej dowiedzieć. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie wydana ta książka :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz