Po przygodę! - „Atlas przygód zwierząt” Emily Hawkins i Rachel Williams

Atlas of Animal Adventures
 
Zawsze miałam ogromną słabość do zwierząt. Z resztą zostałam wychowana przez ludzi, którzy zwierzęta kochają i szanują, więc w moim przypadku nie mogło być inaczej. Pamiętam, że kiedy miałam jakieś 10 lat rodzice kupili mi dużą i pięknie wydaną encyklopedię zwierząt. Cóż to była za radość! Teraz, dzięki Naszej Księgarni, mogłam przypomnieć sobie tamte emocje i razem z „Atlasem przygód zwierząt” powrócić do lat dziecinnych.

„Atlas przygód zwierząt” zwraca na siebie uwagę już od pierwszego zerknięcia. Gigantyczny format sprawia, że przegląda się go fantastycznie, a żaden szczegół nie umknie naszej uwadze (już trudno, że tomisko nie mieści się w pionie na półce). Pomysł na książkę jest niezwykle prosty. Na mapach przedstawiających kolejno wszystkie kontynenty oznaczone zostały charakterystyczne zwierzęta zamieszkujące dany teren (Polskę reprezentuje dzięcioł). A jest ich tak dużo, że niestety nie wszystkie mogły stać się bohaterami atlasu. Jednak atrakcji nie brakuje, bo autorki postanowiły opowiedzieć nam aż o 31 rożnych zwierzętach i ich zwyczajach.

Atlas of Animal Adventures

Atlas of Animal Adventures

Ilustracje Lucy Letherland maj kreskówkowy charakter, są pełne energii i humoru. Ale tak sobie myślę, że gdyby były bardziej w stylu Emilii Dziubak (a już najlepiej właśnie przez Emilię narysowane) to dla mnie „Atlas” byłby publikacją doskonałą! I choć to na obrazkach przede wszystkim skupia się uwaga odbiorcy, to jednak treść jest odrobinkę ważniejsza. Treść, czyli opowieści o niezwykłych i zdumiewających zwyczajach zwierząt. O ich życiu i naturalnym środowisku. O większości nie miałam wcześniej pojęcia! Ilość tekstu została doskonale wyważona, bo w kilku zdaniach udało się autorkom zawrzeć najważniejsze informacje. W tym przypadku brak choćby jednego zbędnego zdania, bo Emily Hawkins i Rachel Williams podrzucają nam same ciekawostki. Tym samym dzieci (pamiętajmy, że publikacja powstała z myślą o nich) nie zostaną przytłoczone nadmiarem wiedzy, zapamiętają to co ważne i z przyjemnością będą wracać do lektury.

Atlas of Animal Adventures


„Atlas przygód zwierząt” to szalenie interesująca i zajmująca pozycja. Jeśli macie w domu ciekawskiego wielbiciela zwierząt to atlas będzie dla niego prezentem idealnym. Najlepsze jest to, że całość utrzymana została w rozrywkowym tonie. Bo obcowanie z książką ma być zabawą, a zdobywanie nowej wiedzy frajdą i przyjemnością. Treść nie przytłacza odbiorcy, a co za tym idzie mali poszukiwacze przygód mogą czytać książkę samodzielnie. Chociaż, kochani rodzice, uwierzcie, że warto przysiąść z dzieckiem i dać się porwać przygodzie.

Atlas of Animal Adventures

 💙💙💙
Emily Hawkins, Rachel Williams, Atlas przygód zwierząt (tyt. oryg. Atlas of Animal Adventures), tłum. Maria Pstrągowska, il. Lucy Letherland, wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 2017.

Komentarze

 1. Piękne wydanie. I chociaż dziś dzieci mają dostęp do wielu kolorowych publikacji i przeróżnych encyklopedii - myślę, że uda mi się wnuka zainteresować tą książką:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka zachwyca starannością wydania! Jestem nią zauroczona, na pewno ją kupimy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Jako geograf i jako mama, muszę mieć tę książkę! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Boskie wydanie.. i ile ciekawostek zawiera! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz