Pół roku za nami, czyli 10 rzeczy, których nauczyły mnie początki macierzyństwa


Czas pędzi jak szalony i zanim zdążyłam się ogarnąć Ignacusiowi stuknęło pół roczku. Od sześciu miesięcy jestem pełnoetatową mamą i co tu dużo mówić łatwo nie jest, bo mój Okruszek daje mi niezłą szkołę życia. Ale nie zamieniłabym tego czasu na nic innego, bo jeden bezzębny uśmiech i ciepło maleńkich rączek wynagradzają wszystko.


Ale zanim się rozrzewnię, a co ważniejsze zanim mały zbój się obudzi, podrzucam wam listę 10 rzeczy, których nauczyły mnie początki macierzyństwa.
  1. Czyste włosy są luksusem, na który nie zawsze można sobie pozwolić.
  2. Wygrana w totolotka wydaje się bardziej prawdopodobna niż przespanie 8 godzin bez przerwy.
  3. To nic, że dziecko ma już 50 pluszowych misiów, bo zakup kolejnego i tak sprawia ogromną radość.
  4. Tak samo jest w przypadku słodkich bodziaków, bluzeczek i małych skarpetek – muszę je kupić, nawet jeśli wiem, że Okruszek założy je tylko raz.
  5. Bezzębny uśmiech wystarczy, żeby zmiękczyć moje serce – nawet o 4 rano.
  6. Wilgotne chusteczki do wycierania dupki świetnie nadają się do szybkiego sprzątania, łatwo też wypucować nimi buty.
  7. Odcięcie pępowiny to za mało, bo jakimś magicznym sposobem Ignacuś zawsze wie kiedy zrobię sobie kawę/ usiądę z książką/ odpalę laptopa/ włączę odcinek ulubionego serialu (czasami wystarczy, że któreś z powyższych tylko przemknie mi przez myśl) i natychmiast otwiera oczy. I nie ważne, czy spał 10 minut, czy dwie godziny.
  8. Gdzie tylko się ruszymy spotykamy rodziny z małymi dziećmi – spokojnymi i grzecznymi dziećmi, czego o swoim powiedzieć nie mogę. Ale nic to, bo tłumaczę sobie, że moje przynajmniej ma jakiś charakter.
  9. Człowiek nie wie czym jest prawdziwy strach dopóki nie czeka z dzieckiem przed gabinetem lekarskim na diagnozę.
  10. Pytania o sens istnienia nagle wydają się bez sensu, przecież odpowiedź jest bardzo prosta – żyje się po to, żeby kochać.

A Wy, drogie mamuśki, co dopisałybyście do listy?