o mnieCześć! Mam na imię Marta i jestem zaczytaną mamą. 

Z zawodu jestem bibliotekarką, ale moje życie potoczyło się tak, że nie pracuję w zawodzie, dlatego gadanie o literaturze nadrabiam w tym miejscu. Chciałabym polecać tylko najlepsze książki, ale buble też się zdarzają, więc przed nimi ostrzegam potencjalnych czytelników. Kiedy tylko mogę ganiam na spotkania autorskie z cenionymi pisarzami i choć nigdy nie mam odwagi zadać żadnego pytania, to zawsze możesz liczyć na moją krótką (albo trochę dłuższą) relację ze spotkania.

Tak zupełnie prywatnie jestem szczęśliwą mamą małego Ignasia oraz spełniam się w roli niedoskonałej żony. Powoli odkrywam uroki macierzyństwa, słucham zbyt głośno muzyki, kolekcjonuję cytaty z książek, oswajam rzeczywistość dzięki poezji, rozpieszczam mojego synka i psa, płaczę ze wzruszenia, śmieję się często i pomimo wszystko, bo przecież „chrześcijanin nigdy nie może być smutny”.

Uwielbiam oryginalne, nieszablonowe przedmioty, a już szczególnie cenię rękodzieło. Dlatego chętnie dzielę się inspiracjami i namiarami na konkretnych, rzetelnych i sprawdzonych twórców, którzy są przede wszystkim ludźmi z pasją i marzeniami.

Krótko mówiąc Zaczytana mama to nowa, lepsza wersja All You Need Is Book. Mam nadzieję, drogi czytelniku, że zostaniesz ze mną na dłużej.


W sprawach wszelakich pisz śmiało na adres: martakowalik16@gmail.com


Moja biblioteczka:

 Wszystkie teksty oraz fotografie zamieszczane na tym blogu są mojego autorstwa i są chronione prawem autorskim. Nie zezwalam na ich rozpowszechnianie oraz kopiowanie bez mojej zgody. Jeśli ilustracje publikowane na blogu zostały wyszperane gdzieś w czeluściach Internetu, to zawsze podaję źródło, z którego zapożyczyłam grafikę. Okładki książek pochodzą ze stron internetowych wydawców, przez które książki zostały opublikowane.

„Znam więcej książek niż ludzi i jest mi z tym dobrze.” (A. Stasiuk)