wtorek, 31 października 2017

Komiksowe nowości na mojej półce, czyli kocham Non Stop Comisc ♥


Zakochałam się w komiksach, pochłaniam jeden za drugiem, zachwycam się i dziwię jednocześnie, jak to możliwe, że przeżyłam trzydzieści lat bez nich. No ale nic to, przynajmniej mam co nadrabiać. Na blogu tommygun.com.pl znalazłam fajny artykuł na temat tego, że z amerykańskich badań wynika, że coraz więcej dziewczyn czyta komiksy i komiksowi wydawcy doskonale o tym wiedzą, dlatego rynek coraz bardziej zwraca się w kierunku czytelniczek. Doskonałym tego przykładem jest oferta wydawnicza Non Stop Comics, nowego wydawcy, który wyszedł spod skrzydeł Sonii Dragi, bo w większości ich komiksów dziewczyny rządzą!

Mam w domu sześć zeszytów z Non Stop Comisc, które w najbliższych dniach będę czytać. Oczywiście wszystkimi wrażeniami podzielę się tu na blogu, ale zanim to nastąpi zapraszam na szybki, komiksowy przegląd (tak, chwalę się, bo tak mnie te komiksy cieszą 💙).

*Wszystkie okładki i opisy pochodzą ze strony wydawcy.

Giant Days tom 1: Królowe dramy
Scenariusz: John Allison
Rysunki: Lissa Treiman
Tłumaczenie: Wojciech Góralczyk

Życie w akademiku do lekkich nie należy, a dotrwanie do najbliższego lata stanowi wyzwanie. Przekonają się o tym trzy zaprzyjaźnione studentki i bohaterki komiksu „Giant Days” autorstwa Johna Allisona. Dziewczyny chcą odkryć siebie na nowo, ale w obliczu studenckich pokus nie będzie to łatwe zadanie. Trzymacie w rękach zbiór przezabawnych i uroczych historyjek, będących w istocie okruchami życia przeniesionymi na plansze komiksu.
Paper Girls tom 1
Scenariusz: Brian K. Vaughan
Rysunki: Cliff Chiang
Tłumaczenie: Bartosz Sztybor

„Paper Girls” to unikatowa mieszanka kultowego dramatu Roba Reinera, „Stań przy mnie” z „Wojną światów” H.G. Wellsa, której bohaterkami są cztery dwunastoletnie roznosicielki gazet. Brian K. Vaughan (Saga, Lost: Zagubieni) napisał wciągającą, nostalgiczną opowieść zakorzenioną w latach 80., traktującą o trudach dorastania i ostatnich dniach prawdziwego dzieciństwa, a narysował ją Cliff Chiang, który nadał jej unikalnego uroku.
Monstressa tom 1: Przebudzenie
Scenariusz: Marjorie Liu
Rysunki: Sana Takeda
Tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Umiejscowiona w alternatrywnej rzeczywistości matriarchalnej Azji roku 1900, steampunkowa opowieść z elementami art-deco. "Monstress" to historia nastolatki próbującej radzić sobie z wojenną traumą i dzielącej psychiczną więź z tajemniczym monstrum. To więź, która na zawsze zmieni życie obojga bohaterów."Monstress" to jedna z najbardziej pomysłowych i odważnych serii komiksowych ostatnich lat.
Odrodzenie tom 1: Jesteś wśród przyjaciół
Scenariusz: Tim Seeley
Rysunki: Mike Norton
Tłumaczenie: Robert Ziębiński

W „Revival” Tim Seeley łączy kryminał z fantastyką, rozrywkę z wielowątkową, rozbudowaną fabułą, makabrę z rodzinnym i społecznym dramatem oraz czarnym humorem. Spiętrzające się zagadki i małomiasteczkowa atmosfera niczym z prozy Stephena Kinga i serialu „Twin Peaks”, w połączeniu z galerią nietuzinkowych bohaterów i niecodziennie ogranym motywem zombie, dają piorunujący efekt, który dodatkowo potęgują wyśmienite rysunki Mike’a Nortona. Wiejskie noir z prawdziwego zdarzenia.

Wbrew naturze
Scenariusz: Mirka Andolfo
Rysunki: Mirka Andolfo
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Oto świat antropomorficznych zwierząt. Nie jest to jednak bajka dla grzecznych dzieci, a skomplikowane środowisko pełne odcieni szarości, ale też niezwykle zmysłowe i przesycone erotyką. Contro Natura to historia Leslie, prostej świnki, która nie cierpi swojej pracy, ale za to uwielbia sushi. Ta zwykła dziewczyna zostanie wciśnięta w tryby machiny, której nie powstydziliby się George Orwell i Aldous Huxley. Wszystko to napisane, zilustrowane i pokolorowane przez Mirkę Andolfo.
Rat Queens tom 1: Magią i maskarą
Scenariusz: Kurtis J. Wiebe
Rysunki: Roc Upchurch
Tłumaczenie: Kamil Śmiałkowski

Oto fantasy na jakie czekaliście! Co się stanie gdy połączymy Buffy z Tank Girl, rozmnożymy i umieścimy w świecie „Władcy Pierścieni”? Powstaną Rat Queens, czyli pijące na umór, brutalne i wulgarne panny do wynajęcia, za złoto lub gorzałę eliminujące wszelkie okoliczne abominacje. Epicka, mroczna, pełna czarnego humoru seria fantasy, w której zakochacie się bez pamięci.

 Na koniec uwaga techniczna, zupełnie nie związana z treścią. Wszystkie zeszyty z Non Stop Comics mają ten sam format. Ach jak pięknie wyglądają obok siebie na półce! Aż serce rośnie (bibliofile łączmy się w zachwycie!). Ach, zapomniałam dodać, że okładki komiksów są tak milusio przyjemne w dotyku, że nic tylko siedzieć i głaskać.


https://nonstopcomics.com/

5 komentarzy:

 1. Ciekawie wygląda ,,Odrodzenie" chętnie bym poznała bliżej środek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również coraz chętniej sięgam po komiksy. Ostatnio czytałam "Polinę" - czarno biały komiks. Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie przepadam za komiksami, więc raczej się nie skusze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jeszcze komiksów nie odkryłam i wolę nie odkrywać. Nie dlatego, że by mi się nie spodobały (na pewno bym uwielbiała), ale nie chcę mieć dodatkowej pasji, która nie pozwoliłaby mi spać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja za komiksami nie przepadam, ale kto wie, może kiedyś się przekonam do nich :)

  OdpowiedzUsuń