piątek, 4 września 2015

Najpiękniejsze morze na świecie :-)


Uwielbiam morze. Nasze morze. Bo Bałtyk jest najpiękniejszy. Tylko on potrafi tak zadziwiać kolorami. Zmieniać się i każdego dnia mieć inny odcień. Od stalowoszarego, przez błękity, zielenie, aż do granatu. Nie zmienia się tylko to, że woda jest zimna. Ale to nic, bo bliskość Bałtyku daje mi poczucie obezwładniającego szczęścia i wolności. Gdybym mogła, zostałabym tam na zawsze. Tam, czyli na Helu. W najpiękniejszym miejscu w Polsce.

Pewnie mam zachwianą perspektywę, bo przez te dwanaście dni nad morzem byłam tak nieprzyzwoicie szczęśliwa, że wszystko wydawało mi się ładniejsze niż jest w rzeczywistości. Ale tak pięknych plaż i czystej wody nie widziałam nigdzie na całym wybrzeżu. Sam Hel miniaturowo uroczy. Maleńka mieścinka, która daje poczucie bezpieczeństwa. Nawet brak dużych sklepów wydaje się jej atutem. Ale najważniejsze jest to, że wszędzie, z każdej strony, jest morze. A w oddali widać migoczące światła Trójmiasta.

Zakochaliśmy się w Helu. Spędziliśmy tam same szczęśliwe chwile. Przywieźliśmy ze sobą cudowne wspomnienia, marzenia i postanowienie, że koniecznie musimy tam wrócić. I prawie dwa tysiące zdjęć. Kilka z nich chciałabym Wam pokazać :-)
 
 


9 komentarzy:

 1. Nigdy nie byłam na Helu :( Wierzę, że to magiczne miejsce ^^ Szalenie chciałabym kiedyś tam pojechać! Piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie. Zazdroszczę. Ja nigdy nie byłam nad morzem - mieszkam na drugim krańcu Polski - ale marzę aby kiedyś je zobaczyć. Moja córka w tym roku miała okazję ujrzeć Bałtyk :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Helu byłam tylko raz, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się tam wrócić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne zdjęcia :) Hel odwiedziłam 2 lata temu, było wspaniale :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia i piękna miłość na nich uwieczniona :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie Bałtyk to też najpiękniejsze miejsce na świecie, chichot losu że mieszkam 650 km od niego... Ale kiedyś tam zamieszkam. Taki mam plan...

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaka słodka foczka (bo to foczka, prawda?)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ojej, rzeczywiście jest tam pięknie. I Wy tacy szczęśliwi! Tylko pozazdrościć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam identyczne zdjęcie z "początkiem Polski" :) to naprawdę magiczne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń