wtorek, 3 czerwca 2014

Sto wersetów, tysiąc słówtytuł: 100 wersetów biblijnych ze św. Janem Pawłem II
autor: Jan Paweł II
wydawnictwo: Święty Wojciech
rok wydania: 2014
ilość stron: 256

moja ocena: 10/10

Pamiętacie może tomik „100 wersetów biblijnych, które każdy powinien znać na pamięć”? Pomysł i wykonanie Roberta J. Morgana bardzo przypadły mi gustu, ale teraz znalazłam coś znacznie lepszego! Z okazji kanonizacji Jana Pawła II wydawnictwo Święty Wojciech zebrało 100 cytatów z Pisma Świętego z komentarzami świętego papieża. Takiej perełki nie można przegapić!

W publikacji  „100 wersetów biblijnych ze św. Janem Pawłem II” znajdziecie sto cytatów z Pisma Świętego, które opatrzone zostały komentarzami Ojca Świętego. Testy te pochodzą z różnych lat pontyfikatu i stanowią znakomity przegląd nauczania Jana Pawła II. Lektura tej książeczki to także świadectwo oczytania i doskonałej znajomości Biblii przez świętego papieża. Każde rozważanie skupia się wokół wyjściowego wersu, ale we wszystkich tekstach znajdują się dodatkowe odniesienia do innych fragmentów Pisma Świętego.

Rozważania Ojca Świętego ułożone zostały tematycznie, co ułatwia poruszanie się po tomiku. Żal mi trochę, że wydawca nie zwrócił większej uwagi na wizualny aspekt publikacji, czyli twardą okładkę i tasiemkę do zaznaczania (przyzwyczaiłam się, że właśnie w ten sposób wyd. Święty Wojciech rozpieszcza czytelników), bo genialna treść aż prosi się o solidniejsze opakowanie. Mimo to tomik muszę uznać za jeden z najważniejszych na mojej półce.

Każde spotkanie ze słowami Jana Pawła II jest dla mnie wielkim i emocjonującym przeżyciem. Karol Wojtyła był mi bliski z wielu powodów. Wciąż podziwiam jego niesamowitą inteligencję i wrażliwość artystyczną, które dają o sobie znać również w tej książeczce. Przyznaję, że lektura wcale nie jest łatwa, bo wymaga przede wszystkim myślenia, a to nie każdemu odpowiada. „100 wersetów biblijnych…” należy czytać na spokojnie, z rozmysłem i uwagą. Wydaje mi się, że ten  tomik osiągnie największy sukces, nie wtedy, gdy sprzeda się cały nakład, ale kiedy ktoś zainspirowany słowami Jana Pawła II postanowi sięgnąć do źródła i rozpocznie osobistą przygodę z lekturą i rozważaniem Pisma Świętego. Właśnie tego Wam życzę.


 ***
Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Pani Joli i wydawnictwu Święty Wojciech!

11 komentarzy:

 1. Cytaty z Biblii skomentowane przez Jana Pawła II? To musi być piękna lektura, po którą warto sięgnąć.
  Czy ja dobrze widzę na zdjęciu czereśnie? Pysznie to wygląda:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak czereśnie :) próbujemy je zjeść zanim zrobią to szpaki :)

   Usuń
 2. Nawet na mnie, rasowym niedowiarku, słowa Jana Pawła II robią wielkie wrażenie, głęboko zapadają w pamięć, kiełkują...

  OdpowiedzUsuń
 3. O?! Taką piękną, wartościową publikacje to ja koniecznie chce mieć, bo darzę ogromnym szacunkiem i sentymentem naszego kochanego Jana Pawła II.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością warto tę książkę przeczytać i może kiedyś to zrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym ją przejrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. no ładnie, dopiero co śliniłam się na widok truskawek, a już mnie czereśniami kusisz ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardziej niż recenzją jestem zachwycona zdjęciem! Jejku, jest takie piękne!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja też zwróciłam uwagę na te owoce ;) Och ach, właśnie podjadam truskawki i pewnie dlatego ;)
  Ale książka jest sama w sobie czymś cudownym. Warto ją mieć na swojej półce. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lektura na lata, którą warto mieć w domowej biblioteczce. Zdjęcie bardzo apetyczne :)

  OdpowiedzUsuń