poniedziałek, 3 marca 2014

Modlitwy z głebi sercatytuł: Cudowne modlitwy
tytuł oryg.: Preghiere miracolose
autor: Valentina Ben
wydawnictwo: Esprit
rok wydania: 2014
ilość stron: 118

moja ocena: 8/10

Codziennie ze strony mateusz.pl dostaję maila z serii „Czytania na każdy dzień”. Przyznaję, że nie zawsze czytam je uważnie, ale ta nietypowa subskrypcja daje mi możliwość zaczynania dnia z Pismem Świętym. Sobotni fragment Listu św. Jakuba (Jk 5,13-20) zwalił mnie z nóg i zainspirował do napisania kilku słów na temat przeczytanej niedawno książeczki.


„Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli. Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny. Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.” (Jk 5,13-20)

Powyższy fragment trafił do mnie w odpowiednim czasie i podtrzymał mnie na duchu. Modlę się usilnie za bardzo chorą koleżankę i nie tracę nadziei, że będzie dobrze. Gdyby ktoś chciał się dołączyć i pomóc w wyproszeniu cudu, to szczegółami podzielę się na maila. Ale ja nie o tym, choć ostatnimi czasy moje myśli krążą tylko wokół jednego tematu.

Każdy z nas potrzebuje modlitwy, a ci, którym wydaje się, że jej nie potrzebują, są w błędzie. Zwracanie się do Boga w różnych sprawach wcale nie jest takie proste, bo przywykliśmy do polegania na sobie. Są takie momenty, kiedy chce się wołać do Stwórcy, ale zwyczajnie brakuje słów. W takich przypadkach warto sięgnąć po malutką książeczkę „Cudowne modlitwy”, która niedawno ukazała się na rynku za sprawą wydawnictwa Esprit. Jak sam tytuł sugeruje w tomiku zebrane zostały różne modlitwy, które pasują do wszelakich okoliczności.

W tym nietypowym modlitewniku znajdują się tradycyjne, ale mało popularne modlitwy, które Valentina Ben opracowała i pogrupowała w dziewięciu kategoriach. Dzięki temu z łatwością odnajdziemy teksty niezbędne w danej chwili. Jeżeli macie na myśli konkretną intencję, chcecie o coś poprosić, lub podziękować za coś, albo oddać się Bogu, a nie wiecie jak się do tego zabrać, to gwarantuję, że w tomiku „Cudowne modlitwy” znajdziecie coś dla siebie.

Niektóre modlitwy zawarte w tomiku skierowane są bezpośrednio do Pana Jezusa. Odbiorcami innych modlitw są Matka Boża, Duch Święty, aniołowie i święci. Zaskoczyło mnie, że św. Józef pomaga w tylu różnych problemach. Podejrzewam, że można się do niego zwracać z każdą intencją, ale w książce znajdziemy modlitwę za chorych, o dobre wychowanie dzieci, o dobre małżeństwo, a także o opiekę nad Kościołem Powszechnym.

Na ile modlitwy zawarte w tomiku są skuteczne, tego nie wiem. Póki co jestem w fazie testowej, ale wydaje mi się, że to nie słowa są ważne, ale wiara z jaką je wypowiadamy. Oby tej nigdy wam nie zabrakło. 


***
Za możliwość przeczytania książki dziękuję pani Małgosi i wydawnictwu Esprit!


8 komentarzy:

 1. Tak Marto, nawet nie zdajemy sobie sprawę jaką moc ma modlitwa. I jak ważny jest bieżący kontakt z Bogiem. Jak możemy się umocnić słowem Bożym i modlitwą.
  Ja nabyłam sobie inny modlitewnik wydany przez Esprit - Wołaj do mnie a odpowiem ci- napisany przez o. Józefa Witko.
  I jestem bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam ten modlitewnik. Również mi się podoba :)

   Usuń
 2. Ja też kiedyś ze strony mateusz.pl dostawałam maila z serii ,,Czytanie na każdy dzień'', ale jakiś czas temu już zrezygnowałam z tego, lecz proszę, nie pytaj dlaczego.
  Wracając jednak do powyższego tomiku, bardzo chętnie sprezentuje go pewnej bliskiej mi osobie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zbiór modlitw bardzo się przyda... + mały wykaz, w czym mogą pomóc poszczególni święci;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny tomik! Myślę, że sobie go sprawię, jak tylko ujrzę w księgarni, bo to świetny prezent i dla mnie i dla babci. Może odnajdę w nim modlitwę, którą będę mogła kierować, żeby moje zdrowie się polepszyło.. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że to idealny prezent dla dziadków :) Chętnie im sprawię taką przyjemność

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny post Marto, trzymam kciuki za zdrowie koleżanki. Czegoś podobnego doświadczamy w rodzinie, więc rozumiem... Przyciągnęła mnie dziś do Ciebie cudowna okładka... Piękne wydanie modlitewnika...

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowny post Marto!! Podzielam zdanie Natanny ( Moje zaczytanie). Modlitwa ma niesamowitą moc, można wyprosić wiele łask u Boga. W ogóle wiara i miłość do naszego Pana wzmacnia, ale i zmienia nas, nasze postrzeganie świata i innych ludzi. A ile przy tym daje radości, ile dobra wprowadza do naszego życia. Również wiem to z własnego doświadczenia...
  Oczywiście łączę się z Tobą w modlitwie o zdrowie Twojej koleżanki +

  OdpowiedzUsuń